Makijaż oka
Uroda

Mały zestaw podpowiedzi jak optycznie powiększyć oko makijażem

Zapraszamy do dalszej lektury i poszerzenia swojej wiedzy, jak szybko, elegancko i sprawnie powiększyć oko makijażem nadając mu świeżości i blasku. Intrygujące, zalotne i świeże, jak sprawić by nasze spojrzenie takim było? Wiele jest sposobów na osiągnięcie pożądanego efektu.

Krok pierwszy, czyli malujemy brwi

Warto pamiętać o naszych brwiach, zwłaszcza jeżeli uważamy je za zbyt jasne, im również przyda się pomalowanie. Ponieważ pozwoli nam to z jednej strony uczynić nasze oko bardziej wyraźnym, dla patrzącego na nas z daleka, a w drugiej strony będzie to stanowić ramę dla dalszego makijażu oka. Brwi zaczesujemy zawsze do góry, nigdy w dół, najkorzystniej będzie używać szarego bądź jaśniejszego niż czarny ołówka. Możemy także położyć lekką jasną płynną linie pod dolny łuk brwi, co również optycznie powiększy oko. Wykonujemy to jasnym korektorem. Przystępując do makijażu, zaczynamy go od naniesienia matowego beżowego cienia, co wyrówna nam przestrzeń pod łukami brwiowymi. Możemy także użyć w tym celu pudru. Jeśli powiekę mamy przesuszoną lub pomarszczoną – co nie zawsze wiąże się z wiekiem, skorzystajmy z cieni satynowych. Cienie matowe i perłowe mogą dodatkowo podkreślać duże pomarszczenie powieki. Korzystnie będzie też użyć cienia opalizującego położonego na 2/3 powierzchni powieki. Przypominamy, iż warto nałożyć cień szeroko, aż do krawędzi oczodołu włącznie

W jaki sposób zaznaczyć załamanie powieki?

Zaznaczenie tego obszaru jest ważne, ponieważ to właśnie jest to miejsce, które daje nam wrażenie większego oka. Nakładamy więc bronzer nad linią załamania powieki. Po nim nakładamy cień, zwracając uwagę, aby jak najwięcej umieścić go w zewnętrznym zagłębieniu pomiędzy linią załamania powieki a brwią. Wyciągamy go też delikatnie do góry w stronę skroni. Jeśli mamy nieco bardziej płaską powiekę nakładamy bronzer mniejszym pędzelkiem i bliżej linii załamania powieki. Następnie na zewnętrzny brzeg powieki oraz kącik oka nakładamy odrobinę ciemniejszego cienia niż ten, który nałożyłyśmy na powieki. Tego elementu nie polecamy jednak paniom z szerokim rozstawem oczu.

Pora na malowanie dolnej powieki

Warto chcąc powiększyć oko, dolną powiekę tylko lekko przydymić cieniem rysując linię stosunkowo daleko od rzęs. Linię, którą rysujemy, kończymy w połowie dolnej powieki. Obszar wewnętrzny dolnego i górnego kącika oka rozświetlamy cieniem lub pudrem. Dobrze będzie użyć do tego celu cieni w płynie lub cieni kremowych, rozcieramy jego krawędzie, dbając o to, by był on jaśniejszy niż ten na powiece górnej.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz