makijaz permanenty
Uroda

Makijaż permanentny – co warto o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny to świetna alternatywa dla codziennego malowania się zwykłymi kosmetykami. Trwałe podkreślenie oczu, brwi czy ust jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów. Zabieg stał się tak popularny, że dziś można go wykonać u kosmetyczek w całej Polsce, nawet w małych i średnich miejscowościach. Możliwy jest m.in. makijaż permanentny w Słupsku.

Proces wykonywania makijażu permanentnego jest bardzo podobny do tatuowania. Kosmetyczka wpuszcza pod skórę granulki barwnika, dzięki którym można podkreślić walory poszczególnych elementów twarzy. Efekt zabiegu utrzymuje się od 2 do nawet 5 lat.

Jakie są rodzaje makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny można wykonać na kilku elementach twarzy. Kosmetyczka jest w stanie trwale podkreślić oczy, brwi lub usta swojej klientki. Powieki można przyozdobić kreską, która zwalnia z używania klasycznego eyelinera. Natomiast brwi oraz wargi podczas wykonywania makijażu permanentnego zyskują kolor, a także stają się pełniejsze.

Jakie jeszcze zabiegi warto wykonać u kosmetyczki?

Makijaż permanentny to nie jedyny zabieg, na który można udać się do kosmetyczki. Poza podkreślaniem oczu, brwi czy ust, warto zadbać też o ogólną kondycję twarzy. Wśród modnych zabiegów na buzię należy wyróżnić innowacyjny lifting wykonany za pomocą nici PDO. Są to syntetyczne włókna, które po aplikacji wpływają na produkcję kolagenu, elastyczność skóry i poprawę owalu twarzy.

W odbudowie struktury skóry pomoże też preparat taki jak stymulator tkankowy. Natomiast oczyszczenie buzi oraz poprawę jej kolorytu zapewni laserowy peeling węglowy. W Słupsku można znaleźć renomowane kosmetyczki, u których dostępne są wszystkie te zabiegi.

Makijaż permanentny to wygody sposób na podkreślenie walorów swojej twarzy. Dzięki trwałemu make-upowi nie trzeba codziennie tracić czasu na przygotowania do wyjścia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz