Makijaz
Uroda

Kilka naszych podpowiedzi jak wykonać makijaż, gdy jesteśmy nastolatką

Dla wszystkich, którzy chcą poczuć się pewni, w wykonywaniu samodzielnego makijażu podrzucamy kilka przydatnych wskazówek. Mam nadzieję, że dzięki nim nabierzecie pewności siebie i makijaże przez was wykonane będą perfekcyjne.


Kilka słów o tym co robimy przed

Jeśli mamy dość wyraźne kłopoty z trądzikiem lub przesuszoną skórę oczyszczamy ją i nawilżamy. Jeśli trądzik nas nie trapi, makijaż zaczynamy od nałożenia kremu.

Delikatny makijaż dzienny

Najpierw nakładamy krem, po jego nałożeniu nakładamy stosowny korektor. Najlepiej taki, który będzie przydatny skórze wrażliwej, tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych, będzie też hipoalergiczny i nie będzie zatykał porów. Nałożenie podkładu może skutkować efektem zbyt ciężkiego makijażu nieodpowiedniego dla wieku. Zwłaszcza nie nakładajmy zbyt dużo korektora, jeśli mamy skłonność do częstego rumienienia się. Warto też zaopatrzyć się w zielony korektor, który skutecznie nam zatuszuje wyraźniejsze trądzikowe wypryski. Następnie szerokim pędzlem delikatnie nakładamy na twarz puder sypki dobrej jakości. Pamiętając też, że warto omieść nim również szyję, aby makijaż nie odcinał się na linii szczęki. Jeśli nasza nastolatka szykuje się na jakieś wyjście, dokładamy niewielką ilość bronzera. Kolejno kładziemy odrobinę różu, na kości policzkowe. Dużym płaskim pędzlem możemy nałożyć matowy cień do powiek na całą jej powierzchnię. Jeśli nosimy okulary, pamiętajmy o tym, aby najpierw nałożyć nieco bardzo jasnego cienia, a dopiero na nim ten właściwy, Zabieg ten optycznie powiększy nam oko. Dla uzupełnienia makijażu dodajemy kreskę na dole powieki jak najbliżej linii rzęs wykonaną brązową kredką. Kreskę kredką czarną można wykonać przy makijażu „wyjściowym”. Dodatkiem wyjściowym do tego makijażu jest też eyeliner z drobinkami złota.
Rysujemy nim kreskę tak blisko linii rzęs jak tylko się da, jeśli drobinki osiądą na rzęsach, nic nie szkodzi, efekt glamour, efekt makijażu sylwestrowego zostanie utrzymany. Następnie, spokojnie i delikatnie tuszujemy rzęsy. Efekt optycznego powiększenia oka da nam użycie kredki o barwie skóry nałożonej na brzeg dolnej powieki. Przy ciemnych i równych brwiach wystarczy je tylko lekko uczesać szczoteczką, przy jaśniejszych można dać odrobinę kredki. Na usta nakładamy najpierw balsam, a następnie odrobinę delikatnego różu. Warto zawsze pamiętać, iż makijaż ma służyć podkreśleniu naszych atutów niezależnie od wieku i niezależnie od wieku nie warto przesadzić ze zbyt dużą ilością kosmetyków.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz