Najdroższe suknie ślubne
Gwiazdy

Złota dziesiątka, czyli kto nosił najdroższe suknie ślubne świata – zaglądamy za kulisy z życia gwiazd

Poniżej zamieszczamy krótki, szybki i subiektywny przegląd najdroższych sukien ślubnych świata, w które ubrały się wszystkim znane gwiazdy. Niektóre z nich wzbudziły zachwyt, niektóre od samego początku wzbudzały kontrowersje.

Nietypowy kolor, wypożyczony diadem i znany projektant

Madonna w trakcie swojego drugiego ślubu nosiła suknię Stelli McCartney, córki Paula. Dodatkiem do niej był diadem za jedyne 230 000 dolarów, sama zaś suknia kosztowała 80000 dolarów i była w kolorze kości słoniowej. Projekt, jaki wybrała Victoria Beckham na swój ślub, to suknia autorstwa Very Wang.Za jedyne 100000 $, pomimo upływu czasu również i dzisiaj wygląda cokolwiek kontrowersyjnie, a wtedy została okrzyknięta kiczowatą.
Wieść niesie, iż Wiktoria jednak do tej pory trzyma ją w swojej szafie. Za tą samą cenę zakupiła swoją suknię Jessica Biel, biorąc ślub 8 lat temu z Justinem Timberlake’iem.
Co ciekawe, był we Włoszech i utrzymamy we włoskim stylu, a suknia była w kolorze różowym w odcieniu kojarzącym się z jasnymi piwoniami.

W kontrze do obecnego wizerunku, czyli pani prezydentowa i nie tylko

Co dzisiaj trochę zdumiewa, Melanie Trump obecna żona prezydenta USA, uważana zresztą za ikonę mody i prostego klasycznego stylu ubioru, biorąc ślub w 2005 roku, założyła suknię wartą 120000 $ która patrząc na zdjęcie, wydaje się ogromnie przeładowana marszczeniami, rozetami i różnymi falbanami. Była ona też podobno bardzo ciężka. Zastanawiam się, czy podobnie ciężka była suknia Catherine Zeta-Jones, a patrząc na ślubne zdjęcie, gdzie państwo młodzi stoją bokiem, można przypuszczać, że tak. Warta była ona 140000 $, została zaprojektowana przez Christiana Lacroix, z jedwabiu z połyskującym gorsetem i 6-metrowym trenem. 150000 $ to koszt ikonicznej sukni ślubnej księżnej Diany, w której brała ona ślub z księciem Karolem, to oglądało około miliarda ludzi. Model sukni był potem wielokrotnie kopiowany. Na kreacje za 380000 $ ze względu na koronki oraz ręcznie robione hafty zdecydowała się żona George’a Clooneya Amal. Najbardziej wyczekiwana suknia ślubna ostatniej dekady to ta, którą założyła na ślub z księciem Williamem Kate Middleton, było to dokładnie 9 lat temu. Miała ona ręcznie wyszywane koronkowe rękawy, gorset oraz 2,5 m tren. Zabudowaną suknie z trenem i welonem, ale za to z odkrytymi plecami założyła na swój ślub Kim Kardashian, stało się to w roku 2014 i było towarzyskim wydarzeniem sezonu. Najdroższą, ale i najbardziej zdumiewającą suknię ślubną zamówiła Jennifer Lopez u wspomnianej już Very Wang. Suknia ten składała się z 8000 pawich piór i była przygotowywana przez dwa miesiące, do ślubu jednak nie doszło, a suknia największe uznanie zyskała w Chinach, gdzie pawie pióra są symbolem szczęścia i miłości.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz