spawanie
Aktualności

Usługi spawalnicze – jaki zakres prac obejmują?

Spawanie to umiejętność, która przydaje się w wielu branżach. Przede wszystkim spawacze potrzebni są w przemyśle, budownictwie wielkopowierzchniowym czy budowie domów jednorodzinnych. Jakie usługi świadczy spawacz? Kiedy najlepiej skorzystać z usług spawalniczych? Jak znaleźć dobrego fachowca w tym zakresie?

Co warto wiedzieć o usługach spawalniczych?

Zadaniem spawacza jest łączenie i cięcie różnego rodzaju stali i aluminium. Usługi spawalnicze w Wejherowie obejmują spawanie stałych konstrukcji, nierdzewnych, kwasoodpornych oraz aluminiowych. Zakres prac spawacza obejmuje spawanie ręczne, gazowe, przecinanie ręczne tlenowe czy spawania łukowe i elektrodą. Kto może zostać spawaczem? Uprawnienia może zdobyć absolwent profilowanej szkoły zawodowej lub osoba, która zda egzamin spawalniczy. Wymagania te reguluje rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 roku.

Spawacz musi posiadać doświadczenie. W trakcie praktyk uczy się pracy z różnymi gatunkami metali, a także poznaje technikę spawania i nabiera w każdej wprawy.

Jakie usługi świadczy spawacz?

Spawacz zajmuje się łączeniem i cięciem różnego rodzaju stali czy aluminium. Zajmuje się spawaniem ręcznym, gazowym, a także cięciem tlenowym. W ofercie wielu firm świadczących usługi spawalnicze, na przykład Mejer Pol Jarosław Mejer, można także skorzystać z usług spawania metodą MIG/MAG, FCAW, TIG i SAW. Dodatkowo spawacz wykonuje konstrukcje i elementy stalowe, naprawia i regeneruje konstrukcje stalowe i metalowe.

Wybierając spawacza najlepiej poczytać opinie o nim w internecie lub popytać najbliższych znajomych. Takie polecenie to najlepsza metoda znalezienia fachowca i specjalisty w swojej dziedzinie. Można także poszukać informacji na forach internetowych, choć coraz mniej osób korzysta z tego sposobu wyszukiwania specjalisty.

Wybierając usługi spawalnicze warto sprawdzić ofertę firmy. Czy aby na pewno świadczy te usługi na których nam zależy. Warto także sprawdzić, jakie certyfikaty i uprawnienia posiada spawacz. To pozwoli określić, czy wybierając konkretne przedsiębiorstwo, możesz liczyć na profesjonalne wykonanie zlecenia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz