papugarnia
Aktualności

Wycieczki dla osób starszych – gdzie zobaczyć na żywo papugi?

Problemem osób w wieku emerytalnym często jest nuda oraz brak kontaktu z innymi osobami. Warto więc zadbać o odpowiednią aktywizację osób starszych. Jednym z pomysłów może być wizyta w papugarni. Czego można się po niej spodziewać? Podpowiadamy.

Papugarnia – znakomity sposób na spędzenie czasu

Brak zajęcia to częsty problem osób starszych. Po przejściu na emeryturę ciężko jest przystosować się do nowej rzeczywistości pozbawionej obowiązków i zorganizowanego czasu. Sposobem na nudę i podtrzymanie kontaktów społecznych może być uczęszczanie do klubu seniora lub zaangażowanie się w pasję. Warto także urozmaicać sobie codzienność różnymi niestandardowymi aktywnościami. Jednym z pomysłów jest wizyta w papugarni.

Papugarnia Carmen w Katowicach oferuje wycieczki dla osób starszych. Zwiedzanie może odbyć się w zorganizowanej grupie lub indywidualnie. Na terenie papugarni bardzo często można spotkać wycieczki organizowane przez uniwersytety trzeciego wieku lub kluby seniora. Jest to okazja nie tylko do zobaczenia ciekawego miejsca, ale także miłego spędzenia czasu z innymi osobami. Dzięki atrakcyjnym godzinom otwarcia można swobodnie połączyć zwiedzanie papugarni z codziennymi obowiązkami.

Co ciekawego można robić w papugarni?

Katowicka papugarnia Carmen to miejsce wyjątkowe w skali całej Polski. Można podziwiać tam ponad 100 kolorowych ptaków. Zwiedzający mają okazję zaobserwować codzienne zwyczaje i zachowania papug. Ptaki można karmić i głaskać. Nie boją się one ludzi, więc bardzo chętnie przysiadają na ich rękach i ramionach. Odwiedzenie papugarni to możliwość przeniesienia się, choć na chwilę w egzotyczny świat zwierząt.

Wśród gatunków obecnych w papugarni znajdziemy takie jak Ara, Żako kongijskie czy Amazonka żółtolica. W papugarni czekają różne atrakcje dla dzieci oraz osób starszych. Jest to miejsce, które warto rozważyć pod kątem rodzinnego wypadu. Będzie to wspaniałe doświadczenie, które pozwoli, choć na chwilę oderwać się od codzienności i zatopić w świecie pełnym przygód i egzotycznych ptaków.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz