odchudzanie
Zdrowie

Skuteczne spalacze tłuszczu. Opis i charakterystyka

Prawdopodobnie głównym powodem, dla którego wiele osób uczęszcza na siłownię, jest chęć pozbycia się zbędnych kilogramów i uzyskania atrakcyjnej sylwetki. Zwykle osiąga się to dzięki dobrze zorganizowanej rutynie treningowej i odpowiedniej diecie. Czasami jednak, z różnych powodów, osiągnięcie szybkich rezultatów nie jest możliwe i wtedy z pomocą przychodzą złożone produkty zwane spalaczami tłuszczu.

Jakie są rodzaje spalaczy tłuszczu?

 • Termogeniki. Grupa suplementów, które zapewniają pożądany efekt poprzez zwiększenie temperatury ciała i stymulację ośrodkowego układu nerwowego. Termogeniki często wywołują skutki uboczne, dlatego nie należy ich stosować w przypadku nadpotliwości (aktywnego pocenia się), tachykardii i wielu innych chorób. Długotrwałe stosowanie suplementu może być uzależniające. Mechanizm działania jest podobny do mechanizmu działania amfetaminy.
 • Środki zmniejszające apetyt. Większość suplementów w tej grupie to termogeniki. Należy zauważyć, że nie ma środka zmniejszającego apetyt, który nie miałby wpływu na metabolizm.
 • Diuretyki. Mają one działanie przeczyszczające poprzez pobudzanie motoryki odbytu. Diuretyki wstrzymują funkcje organizmu odpowiedzialne za zwrotne wchłanianie płynów. Ze względu na te właściwości, suplementy diety zapewniają tymczasową utratę wagi poprzez zmniejszenie objętości wody w organizmie. Długotrwałe stosowanie wywołuje wzmożoną potliwość i biegunkę.
 • Blokery kalorii. Niska skuteczność. Producenci takich produktów twierdzą, że hamują one wchłanianie składników odżywczych i zmniejszają zawartość kalorii w pożywieniu. W praktyce jednak (jeśli pominąć środki farmakologiczne) takie suplementy zaburzają wchłanianie tłuszczów.
 • Leki przyspieszające metabolizm i tempo przemiany materii. Skuteczne tylko w przypadku spożycia przez osoby z zaburzoną przemianą materii. Ta kategoria suplementów obejmuje wiele produktów, w tym popularną L-karnitynę i kompleksy witaminowe.
 • Cała lista na stronie: https://dietetyk.edu.pl/najlepsze-naturalne-spalacze-tluszczu-ranking-opinie/

Co znajduje się w spalaczach tłuszczu?

Do skutecznych preparatów wspomagających spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej należą:

 • Efedryna;
 • Kofeina;
 • Metyloheksanamina (DMAA);
 • Fenylopropanoloamina (PPA).

Wymienione substancje są stosunkowo niekorzystne dla organizmu ludzkiego. Powoli eliminują nadmiar tłuszczu. A wiele syntetycznych składników wchodzących w skład nowoczesnych termogeników to narkotyki, dlatego ich sprzedaż jest zabroniona na poziomie prawnym.

Wiele substancji z tej grupy pod względem mechanizmu działania jest podobnych do amfetaminy. Po zażyciu takich leków na krótko poprawia się nastrój, szybciej pracują gruczoły potowe i pojawiają się inne objawy odurzenia narkotycznego. Długotrwałe stosowanie takich leków powoduje poważne szkody dla zdrowia.

Jak stosować spalacz tłuszczu?

Aby uniknąć negatywnych skutków, zaleca się przestrzeganie następujących zasad:

 • Nie należy przyjmować preparatu nieprzerwanie przez okres dłuższy niż 12 tygodni;
 • Po dwóch tygodniach należy zrobić 7-dniową przerwę, aby uniknąć uzależnienia;
 • Równocześnie ze spalaczami tłuszczu należy przyjmować kompleksy witaminowe, które zapobiegają rozwojowi nadpotliwości;
 • Lek należy przyjmować na 5-6 godzin przed snem.

Szybkie pozbycie się nadwagi jest możliwe, jeśli oddziałuje się na organizm kompleksowo. Konieczne jest stymulowanie mechanizmów odpowiedzialnych za wydatkowanie tłuszczu i hamowanie tych, które odpowiadają za jego gromadzenie. Skuteczne spalacze tłuszczu oparte są na formule spełniającej powyższe warunki.

Przed rozpoczęciem walki z nadwagą należy wyznaczyć sobie cel. Oznacza to, że należy określić optymalną masę ciała i czas potrzebny do osiągnięcia zamierzonego rezultatu.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Nowoczesne spalacze tłuszczu zawierają dziesiątki składników, które rzekomo pochodzą z roślin. Jednocześnie suplementy przed wprowadzeniem na rynek są słabo przebadane: produkty, które mogą powodować zatrucia i prowadzić do śmierci, nie są dopuszczane do sprzedaży.

Nieznany jest charakter skutków wynikających z jednoczesnego stosowania spalaczy tłuszczu i leków, a także z przebiegu chorób przewlekłych. Nie prowadzi się dalszych badań w tym kierunku w odniesieniu do suplementów diety. Producent wycofuje produkt z rynku zazwyczaj w sytuacji, gdy produkt ten wywołał masowe zatrucia wśród konsumentów.

Podsumowanie

Produkty spalające tłuszcz oferowane przez większość sklepów z odżywkami dla sportowców wykorzystują naturalne lub podobne kombinacje składników aktywnych. Są one podzielone na różne klasy w zależności od ich wpływu na organizm. Szybkie pozbycie się nadwagi jest możliwe, jeśli oddziałuje się na organizm kompleksowo. Konieczne jest stymulowanie mechanizmów odpowiedzialnych za wydatkowanie tłuszczu i hamowanie tych, które odpowiadają za jego gromadzenie. Skuteczne spalacze tłuszczu oparte są na formule spełniającej powyższe warunki.

Przed rozpoczęciem walki z nadwagą należy wyznaczyć sobie cel. Oznacza to, że należy określić optymalną masę ciała i czas, w jakim można ją osiągnąć. Należy pamiętać, że bez szkody dla zdrowia organizm może tracić nie więcej niż 1 kg tygodniowo. Równocześnie z przyjmowaniem spalaczy tłuszczu należy dostosować dietę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz