zakupy
Aktualności

Gazetki promocyjne: jak zapanować nad wydatkami?

Brak kontroli nad wydawanymi pieniędzmi to problem wielu Polaków. Nieumiejętność zapanowania nad wydatkami może wynikać z różnych czynników. Jako klienci sklepów jesteśmy manipulowani przez specjalistów od sprzedaży, którzy zrobią wszystko, żebyśmy kupili jak najwięcej (i to niekoniecznie potrzebnych nam rzeczy). Są osoby, które poprzez zakupy starają się podnieść swoje niskie poczucie własnej wartości. Choć być może przez chwilę poczują się lepiej, to długofalowe skutki ich zakupowych wyborów mogą być tragiczne.

Zakupy, które nie są nam potrzebne

Problem z nadmiernymi wydatkami wynika niekiedy z faktu, że kupujemy duże ilości rzeczy, które nie są nam potrzebne. Zdarza się, że robimy zakupy spożywcze, choć nasza lodówka jest pełna. Sytuacja przedstawia się najgorzej w przypadku żywności o krótkim terminie ważności. Gdy mamy jej za dużo, po prostu się nam psuje. Problemem są także zakupy odzieżowe. Są osoby, które kupują ubrania pod wpływem impulsu. Nie zastanawiają się, czy dana rzecz jest im potrzebna, czy nie mają w swojej szafie czegoś bardzo podobnego. Powszechnym błędem jest kupowanie ubrań, które do niczego nam nie pasują (w efekcie nigdy ich nie zakładamy).

Oszczędzanie na zakupach odzieżowych nie musi oznaczać wyrzeczeń

Są osoby, które nie chcą słyszeć o oszczędzaniu, gdyż kojarzy się im ono z wyrzeczeniami. Warto mieć świadomość, że wcale nie musi tak być. Nie musimy rezygnować z rzeczy, które są nam potrzebne czy kupować odzieży używanej (w rzeczywistości wyszukiwanie odpowiednich dla nas używanych ubrań zabiera ogromną ilość czasu, a więc i pieniędzy). Wystarczy, że zrobimy zakupy przemyślane. Jeżeli zastanowimy się jakie ubrania się nam potrzebne, a następnie udamy się do sklepu oferującego dobrej jakości odzież w przystępnych cenach (można ją kupić w takich sklepach jak Pepco), wydamy zdecydowanie mniej. Dobrą praktyką jest śledzenie gazetek promocyjnych  naszych ulubionych sklepów odzieżowych na portalu egazetka.com – można w nich znaleźć bardzo atrakcyjne okazje cenowe.

A może zakupy przez internet?

Zakupy przez internet to jeden z najlepszych sposobów na oszczędzanie. Kupując online oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale także czas (jeżeli mamy wątpliwości, policzmy ile czasu w tygodniu spędzamy na zakupach, staniu w kolejkach i dojazdach do sklepów).

Żeby zakupy przez internet były dla nas satysfakcjonujące, musimy znać swoje potrzeby. W przypadku, gdy kupujemy odzież powinniśmy wiedzieć czego dokładnie chcemy, jakie fasony dobrze wyglądają na naszej figurze, jakie kolory będą pasowały do ubrań, które mamy już w swojej szafie. Konieczna jest znajomość swojego rozmiaru, a także przynajmniej podstawowa wiedza o materiałach.

Gdy chcemy zrobić zakupy spożywcze online, powinniśmy stworzyć listę posiłków, które zamierzamy przygotować w nadchodzącym tygodniu. Dzięki niej będziemy w stanie powiedzieć, które produkty są nam niezbędne. Co ciekawe podczas zakupów przez internet również możemy korzystać z gazetek promocyjnych. Wiele sklepów posiada gazetki promocyjne do zakupów online.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz