Aktualności

Pełna księgowość

Księgowość w każdej firmie ma ogromne znaczenie. W tym wypadku trzeba wspomnieć także o ustawie o rachunkowości, która obowiązują w organizacjach pozarządowych. Prowadzenie pełnej księgowości jest znacznie łatwiejsze wtedy, gdy postawimy na niezawodny system księgowy online. Na szczęście można liczyć na ciekawe propozycje, które spełnią nasze oczekiwania. Czym dokładnie jest księgowość? Jakie funkcje powinien mieć system księgowy w formie elektronicznej? O czym warto wiedzieć?

Księgowość – wyjaśnienie pojęcia

Na samym początku warto się dowiedzieć, czym jest pełna księgowośćZ tym pojęciem ściśle wiąże się rachunkowość, która obejmuje gromadzenie dowodów księgowych, sporządzanie sprawozdań finansowych, okresowe inwentaryzacje itp. Częścią składową rachunkowości jest księgowość, czyli prowadzenie ksiąg rachunkowych. Są one sporządzane na podstawie dowodów księgowych, z zachowaniem chronologii i systematyczności.

Dlaczego prowadzenie ksiąg rachunkowych jest tak ważne? Przede wszystkim ma na celu rejestrowanie wydarzeń finansowych, zgodnie z przepisami prawnymi. W efekcie uzyskujemy obraz działalności i finansów naszej firmy. Najprościej rzecz ujmując, każde podejmowane działanie w firmie musi zostać ujęte w księgach rachunkowych. Pamiętajmy o tym, że odpowiednie prowadzenie księgowości jest doskonałą rekomendacją dla firmy. Precyzyjny system księgowy ułatwia rozliczanie dotacji i pozwala szybko generować potrzebne informacje, dotyczące przykładowo kosztów administracyjnych lub danego programu.

System księgowy online

Niezawodny system księgowy online znajdziemy na stronie wfirma.plW tym wypadku pełna księgowość online to następujące udogodnienia:

  • Międzyokresowe rozliczanie kosztów – system automatyczne ujmuje koszty, mając na uwadze okresy rozliczeniowe.
  • Księga handlowa z OCR – można cieszyć się pełną integracją OCR i zaprogramowanymi schematami księgowymi. Mają one za zadanie przyspieszać i automatyzować pracę, jednocześnie zmniejszając ryzyko błędów kwotowych.
  • CIT Estoński w księgach – automatyczne funkcje pozwalają rozliczać takie spółki, które wybrały formę rozliczania podatku, nazywaną CIT-em Estońskim.
  • Sprawozdania online – wygenerujemy je bardzo łatwo w postaci pliku xml.

Oczywiście funkcji jest znacznie więcej, dlatego każda firma skorzysta z nowoczesnego oprogramowania.

Jakie zalety ma księgowość online?

Księgowość online bez wątpienia daje firmom wiele korzyści. Jakie zalety warto poznać? Przede wszystkim firmy korzystają z atrakcyjnych rozwiązań, które kosztują niewiele. Dzięki temu można realnie zaoszczędzić w dłuższym okresie czasu. Ponadto, korzystamy z zestawu wielu funkcji, które są niezwykle przydatne w codziennej pracy. Dostęp do pełnej księgowości online mamy w każdej chwili, z dowolnego miejsca. Bez trudu skorzystamy z archiwalnej dokumentacji w dowolnym momencie. Docenić trzeba także to, że księgowość online pozwala łatwo kontrolować finanse swojej firmy. Sprawnie sprawdzimy wydatki, przychody i dochody naszego przedsiębiorstwa.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz