osuszanie pomieszczen
Aktualności

Jak prawidłowo przeprowadzić osuszanie pomieszczeń po zalaniu?

Osuszanie pomieszczeń to złożony proces. Aby był skuteczny, wymaga wyboru odpowiedniej metody. Składa się z kilku etapów. Jak należy prawidłowo osuszać pomieszczenia?

Jak prawidłowo przeprowadzić osuszanie pomieszczenia?

Jeśli doświadczyłeś zalania mieszkania lub domu musisz działać szybko, żeby konsekwencje były jak najmniejsze. Musisz zacząć od wyeliminowania źródła wycieku wody. Zalanie może powodować zapchana lub uszkodzona mechaniczne rura, którą ktoś naruszył podczas remontu. W przypadku zalania spowodowanego ulewnymi deszczami i podtopieniami musisz poczekać, aż warunki atmosferyczne się poprawią. Jeśli sytuacja na to pozwala, możesz na bieżąco usuwać nadmiar wody z pomieszczeń. 

Kolejnym etapem jest ocenienie zakresu strat. Należy sprawdzić, co zostało uszkodzone i jak bardzo naruszone zostały ściany budynku. 

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z profesjonalnej firmy oferującej osuszanie pomieszczeń po zalaniu. Zaproponują oni odpowiednią metodę osuszania i poinformują co zrobić, żeby jak najszybciej usunąć problem. W przypadku zalania niższych kondygnacji konieczne może być wypompowanie zalegającej wody. Dopiero wtedy można będzie rozpocząć osuszanie. Dobór metody zależy od budynku i warunków. Czasami wystarczy zastosowanie naturalnych sposobów, takich jak porządne wywietrzenie. Sprawdzi się tylko wtedy, gdy na zewnątrz będzie dobra pogoda i odpowiednia temperatura. Z kolei użycie nagrzewnicy będzie skuteczne, gdy zapewniona będzie porządna wentylacja, która  pozwoli odparować wilgoci ze ścian. Bardziej poważne przypadki wymagają specjalistycznego sprzętu. Profesjonalne urządzenia do osuszania, wykorzystują nowoczesne techniki kondensacji. Pozwala to na absorpcję wody w urządzeniu i łatwe pozbycie się jej ze ścian.

Kiedy wilgoć jest niebezpieczna? 

Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach wypełnionych wilgocią ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie. W takim środowisku szybko pojawiają się pleśnie i grzyby. Może spowodować rozwój wielu chorób i alergii. Często oprócz osuszania niezbędne będzie wymienienie podłogi lub odmalowanie ścian. Firmy takie jak np. Dom Doktor — osuszanie i remonty po zalaniach wykonują jednocześnie. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i mieć pewność, że zrobione zostanie wszystko, co niezbędne. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz