samochodowe zarowki
Aktualności

Jakie rodzaje samochodowych żarówek Osram można znaleźć w nowym aucie?

Oferta niemieckiego producenta tradycyjnych i nowoczesnych, energooszczędnych źródeł światła jest niezwykle bogata. Składają się na nią m.in. samochodowe żarówki Osram, w tym klasyczne halogeny będące podstawą oświetlenia w samochodach z niższych półek cenowych i aut starszego typu oraz coraz częściej stosowane, zwłaszcza w droższych pojazdach, charakteryzujące się większą wydajnością świetlną i trwalsze lampy LED. Firma Osram ma w swojej ofercie również światła ksenonowe i żarówki sygnalizacyjne.

Żarówki halogenowe samochodowe

W przypadku przednich reflektorów samochodowych obsługującym je źródłem światła są przede wszystkim tanie i wydajne halogeny. Halogenowe żarówki Osram dostępne są w dużej różnorodności modeli odpowiadających potrzebom świateł mijania, drogowych i przeciwmgielnych. Cechą charakterystyczną żarówek halogenowych jest niska cena, trwałość, łatwość montażu i szeroki zakres możliwości wyboru barwy światła. W sprzedaży znaleźć można m.in. wiele rodzajów halogenowych żarówek Osram do reflektorów głównych i świateł przeciwmgielnych. Najpopularniejsze ich wersje oznaczone są symbolami H1, H2, H3 – żarówki jednowłóknowe, H4 – dwuwłóknowe i H7 – stosowane w światłach przeciwmgielnych, w reflektorach nowego typu, jako zamiennik dla żarówek H4. Na stronie https://esklep.pesta.com.pl/producers/osram znaleźć można zarówno klasyczne wersje żarówek H4, jak i ich nowocześniejsze odmiany H7.

Samochodowe oświetlenie LED

Z myślą o nowej generacji pojazdów na rynku artykułów oświetleniowych do samochodów osobowych pojawiły się energooszczędne żarówki Osram typu LED. To wydajne diody, które ze względu na niskie zużycie energii i dużą trwałość stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych halogenów i znacznie od nich droższych świateł ksenonowych. Wśród ledowych żarówek Osram na szczególne wspomnienie zasługują ich wersje przeznaczone do obsługi świateł mijania i drogowych, pasujące do głównych reflektorów samochodowych. W sprzedaży dostępne są również przeciwmgłowe światła LED, światła LED sygnalizacyjne i przeznaczone do oświetlania wnętrza pojazdu. W celu dopełnienia swojej oferty firma Osram wprowadziła na rynek również tyle światła LED, dynamiczne kierunkowskazy LED do lusterek oraz cieszące się rosnącą popularnością światła LED do jazdy dziennej.

W nowoczesnych samochodach miejsce tradycyjnych modeli żarówek halogenowych coraz częściej zajmują energooszczędne i trwałe ledy. Co prawda ledowa żarówka Osram jest wciąż droższa od klasycznego halogenu, ale jest również zdecydowanie od niego trwalsza i przy tej samej mocy emituje dużo jaśniejsze światło.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz