ksiegowosc
Aktualności

Co należy do zadań księgowości?

Prawidłowe prowadzenie księgowości to nieodłączny element sprawnego funkcjonowania każdej firmy. Aby mieć pewność, że wszystkie rozliczenia oraz dokumentacja są sporządzone w prawidłowy sposób, warto skorzystać z usług specjalistów z tej branży. Jakie zdania można im zlecić?

Czym zajmuje się księgowość i dlaczego warto korzystać z ich usług?

Dobra księgowa to podstawa sprawnie funkcjonującej firmy. Samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych może być trudne, a przede wszystkim bardzo czasochłonne, szczególnie wtedy, gdy firma jest w fazie rozwojowej. Korzystanie z usług księgowości daje pewność, że wszystkie rozliczenia będą wykonane w odpowiednim czasie, a odpowiednie dokumenty dostarczone co miesiąc do Urzędu Skarbowego lub ZUS-u. Firma oferująca usługi takie jak księgowość w Płocku i każdym innym mieście, będzie potrafiła nie tylko rozliczyć przychód i dochód, lecz także sporządzić pełną analizę finansową firmy. Pozwoli to zaplanować dalsze wydatki i inwestycje lub wręcz przeciwnie – wskaże w którym obszarze działania wymagane są oszczędności.

Dodatkowe formalności związane z pracownikami

Jeżeli Twoja firma jest na tyle duża, że potrzebujesz zatrudnić pracowników – pamiętaj, że wiąże się to z dodatkowymi formalnościami. Prawo pracy często ulega nowelizacjom, w związku z czym dobrze, jeżeli dokumentacja pracowników jest prowadzona przez osoby, które mają szeroki zakres wiedzy w tej dziedzinie. Każdy pracownik powinien mieć indywidualną teczkę, w której będą znajdowały się wszystkie dokumenty dotyczące jego zatrudnienia, m.in. jego umowa o pracę oraz aktualne zaświadczenie lekarskie. Dodatkowo co miesiąc należy rozliczyć jego wynagrodzenie oraz wszystkie składki. Profesjonalny księgowy dopilnuje, żeby wszystko było wykonane na czas. Pamiętaj, że wszystkie wnioski urlopowe, czy zwolnienia lekarskie muszą również trafić do księgowości, ponieważ mają wpływ na wysokość obliczanej składki oraz ilość pozostałych wolnych dni do wykorzystania przez pracownika.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz