instalacje sanitarne
Aktualności

Jak montuje się instalacje sanitarne?

Trudno sobie wyobrazić współczesne budynki bez instalacji sanitarnej. Pozwala utrzymać higienę i podstawowe życiowe potrzeby. Instalacje sanitarne występują w każdym domu, a także w budynkach użyteczności publicznej. Czym jest instalacja sanitarna i jak wygląda jej montaż?

Instalacja sanitarna – co to jest?

Współczesne funkcjonowanie bez dostępu do bieżącej wody, jest trudne do wyobrażenia sobie. Podłączenie domu do systemu wodociągowego czy wybudowanie szamba to standard. Instalacje sanitarne w Krakowie dają możliwość podłączenia w domu systemu, który doprowadza do niego wodę. Możemy mówić o trzech różnych rodzajach instalacji sanitarnych. Jest to instalacja wodna, której zadaniem jest doprowadzanie wody do domu. Składa się z systemu rur, zaworów i urządzeń typu zlewy czy umywalki. Drugi tym to instalacja kanalizacyjna. Jej zadaniem jest odprowadzanie zużytej wody wraz z nieczystościami z domu. Domowa instalacja kończy się na podpięciu do lokalnej kanalizacji lub indywidualnej oczyszczalni ścieków. Trzeci rodzaj instalacji sanitarnej, to instalacja grzewcza, której zadaniem jest ogrzewanie budynku.

O czym należy pamiętać przy montażu instalacji sanitarnych?

Instalacja sanitarna czy to w domu jednorodzinnym, czy w budynku użyteczności publicznej, powinna uwzględniać indywidualne potrzeby i być odpowiednio zaplanowana przez architekta. Dobry plan, z zaznaczeniem odpowiednich punktów, pozwoli odpowiednio rozłożyć instalacje sanitarną, by jej działanie było jak najefektywniejsze. Podczas montażu wykorzystuje się elementy, które zostały wyprodukowane poprzez spawanie konstrukcji stalowych. Instalacja sanitarna powinna być rozplanowana według zapotrzebowania na wodę dla każdej umywalki, zlewu, toalety, zmywarki itp. Instalacja sanitarna to również centralne ogrzewanie i lokalizacja pieca, komina, grzejników również powinna być wzięta pod uwagę. Rozlokowanie pompy ciepła, rur, kolanek i złączeń, najlepiej konsultować z doświadczonych fachowcem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz