implanty zebowe
Zdrowie

Implanty zębów – czym sugerować się przy ich wyborze?

Braki w uzębieniu to dość często spotykany problem. Jednym ze sposobów na ich rozwiązanie jest wszczepienie implantów zębowych. Jaki rodzaj implantu wybrać? 

Implanty zębowe – korzyści

Braki w uzębieniu nie zawsze muszą oznaczać zaniedbania higieny jamy ustnej. Czasami spowodowane są przewlekłymi chorobami lub po prostu uwarunkowaniami genetycznymi. Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie dostępne na rynku rozwiązania stomatologiczne pozwalają trwale usunąć problem. Implanty zębów w Środzie Wielkopolskiej i innych miastach są coraz częściej wybieraną metodą uzupełnienia braków w uzębieniu. Mogą stanowić wypełnienie po jednym zębie lub być podstawą do umocowania na nich protezy wypełniającej całe uzębienie.

Procedura ich wszczepienia jest dosyć czasochłonna i wymaga skrupulatnego przygotowania, jednak z całą pewnością warto, ponieważ są na tyle trwałe, że zapewnią komfort na lata. Wygląd implantu i sposób mocowania sprawia, że efekt jest bardzo naturalny i nie odznacza się na tle pozostałych zębów.

Jak wygląda procedura wszczepiania implantów zębowych?

Jeśli zdecydujesz się na wszczepienie implantów, musisz najpierw skonsultować się ze stomatologiem. Specjalista doradzi Ci wybór najlepszego rodzaju implantów oraz zaplanuje całe leczenie. Pierwszym krokiem jest dokładny wywiad. Lekarz musi wiedzieć jaki tryb życia prowadzisz, na co chorujesz i czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Może również zalecić szczegółowe badania krwi.

Kolejnym krokiem jest badanie i przygotowanie jamy ustnej do zabiegu. Należy pozbyć się próchnicy, wypełnić ubytki i wyleczyć stany zapalne. Czasami konieczne może być usunięcie pozostałości korzenia zęba z przestrzeni, gdzie wszczepiany ma być implant. Dopiero wtedy można zaplanować zabieg. Implanty zębowe w Środzie Wielkopolskiej mogą być wszczepiane pojedynczo lub kilka na raz, jeżeli stan zdrowotny i kondycja pacjenta na to pozwala. Po wygojeniu się rany w miejscu wszczepienie i przyjęciu implantu przez organizm – nakłada się właściwą część, czyli koronę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz