lekarz endokrynolog
Zdrowie

Endokrynolog – jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta u lekarza zawsze się wiąże z pewnym niepokojem. Nie wie się kompletnie, czego można się spodziewać, jak wygląda badanie, a także, jak się przygotować do wizyty. Zawsze można się zapytać znajomych, czy też rodziny o doświadczenie z endokrynologiem. Gdy nie chce się na ten temat rozmawiać, to zawsze można skorzystać z Internetu. Czy endokrynolog i wizyta u niego będzie stresująca?

Co podczas wizyty robi endokrynolog?

Co jak co, ale endokrynolog w Żywcu zleca bardzo dużo badań krwi. Wszystko jest zależne od objawów, z którymi do lekarza się przychodzi. Chociaż nie ma się pewności, jaką chorobę lekarz może podejrzewać, to istnieje zestaw podstawowy badań. Są to przeciwciała, TSH, FT4 oraz FT3.

Gdy lekarzem, do którego trzeba pójść, jest właśnie endokrynolog Żywiec, to należy przygotować listę wszelkich suplementów diety oraz leków, które bierzemy. Warto także zwrócić uwagę na ich konkretne dawkowanie. Niektóre leki są przepisywane w przeróżnych dawkach.

Endokrynolog – jak wygląda wizyta u niego?

Opieka zdrowotna w Żywcu, jak i w innych miastach Polski jest na naprawdę wysokim poziomie. Warto jednak przejść do samej wizyty u endokrynologa. Takowa wizyta zawsze się rozpoczyna od wywiadu z pacjentem. Lekarz na pewno się zapyta o objawy, a także obejrzy medyczną dokumentację. Lekarz wykonuje badanie stetoskopem, mierzy puls oraz ciśnienie. Później lekarz wykonuje USG szyi. Dzięki temu badaniu lekarz oceni stan tarczycy.

Badanie to konieczne jest do w pełni rzetelnej diagnozy, ponieważ na wyniki badań krwi wpływ ma sporo czynników, które zmniejszać mogą ich samą wiarygodność. Po badaniu endokrynolog Żywiec postawi diagnozę, a także zleci następne badania krwi. Wizyta najczęściej kończy się przepisaniem leków. Oczywiście nie pozostanie się także bez terminu następnej wizyty.

Wizyta u endokrynologa w żadnym wypadku nie jest stresująca. Naprawdę nie ma się czego obawiać. Można się o tym przekonać już na pierwszej wizycie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz