trawnik przy domu
Dom i Ogród

Mieszanki traw idealne na przydomowy trawnik

Stworzenie idealnego trawnika nie jest prostym zadaniem. Jaka mieszanka traw sprawdzi się jednak do tego zadania idealnie?

Mieszanki traw – ich wybór naprawdę ma znaczenie!

Planując swój wymarzony ogród, koniecznie musimy zwrócić uwagę na wiele naprawdę istotnych czynników. Nie ma wątpliwości, że jedną z najistotniejszych kwestii będzie w tym przypadku trawnik. Nierzadko bowiem jest on punktem centralnym ogrodu, na który zwraca się szczególną uwagę, mimo że nie dzieje się na nim wiele. Jego powierzchnia jednak sprawia, że od razu rzuca się on w oczy i zawsze zależy nam na tym, by wyglądał on możliwie jak najlepiej. Jednym z najważniejszych aspektów, o jakim koniecznie powinniśmy pamiętać w kontekście tworzenia pięknego przydomowego trawnika, są odpowiednie mieszanki traw w Warszawie. Trawa bowiem trawie nierówna – jeżeli chodzi o trawnik, musi się on cechować kilkoma najważniejszymi kwestiami. Przede wszystkim musi on być odporny na wszelkiego rodzaju nacisk, na przykład na chodzących bądź biegających ludzi czy zwierzęta. Musi on być również równy, a także przyjemny do koszenia, by nie sprawiał problemów w zakresie odpowiedniej pielęgnacji.

Jakie mieszanki traw będą najlepsze dla przydomowego trawnika?

Hurtownie ogrodnicze w Warszawie będą nam zazwyczaj oferowały naprawdę wiele ciekawych produktów, z pomocą których zadbanie o nasz trawnik nie będzie absolutnie żadnym większym kłopotem. O czym zaś powinniśmy wspomnieć w kontekście mieszanek traw? Do wyboru mamy wiele opcji, lecz dziś powiemy sobie więcej o kilku najpopularniejszych odmianach. Trawy uniwersalne to neutralny wybór, jeżeli trawnik ma spełniać raczej rolę rekreacyjną, lecz nie będzie intensywnie używany. Planujemy w naszym ogrodzie grać z dziećmi w piłkę lub trenować sztuczki z psem? Lepszą opcją będzie regenerująca się szybciej trawa sportowa. Warto jeszcze wspomnieć o trawach renowacyjnych, ozdobnych, które nie nadają się do zwykłego użytkowania, lecz są odporne na mróz, a także o tak zwanych kwietnych łąkach.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz