wystroj wnetrz
Dom i Ogród

Moda w salonie 2022 – jak urządzić pokój dzienny?

Urządzenie pokoju dziennego jest sporym wyzwaniem aranżacyjnym stąd też jego aranżacja nie powinna zostać pozostawiona działowi przypadku. Okazuje się, że jest mnóstwo czynników, jakie należy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy stworzyć przestrzeń modną, wygodą i komfortową. Projektanci w tym sezonie bardzo lansują te czynniki i dodają do nich także indywidualizm. O czym mowa? Już tłumaczymy.

Jaki jest modny salon 2022? Przede wszystkim funkcjonalny

Najważniejszym aspektem, jaki powinniśmy brać pod uwagę aranżując salon w 2022 roku jest to, aby był on przestrzenią komfortową. Oznacza to, że warto, aby była ona podzielona na strefy. W każdej z nich możemy wykonywać różne czynności – do spożywania posiłków, po pracę, przyjmowanie gości czy też relaks po ciężkim dniu. Pamiętajmy o tym, że wydzielenie tego typu stref jest możliwe nawet przy niewielkim metrażu. Jeśli odpowiednio podejdziemy do tematu, to wystarczą nam w zupełności np. tapety, fototapety czy też na przykład lamele ścienne.

Odnośnie do lameli ściennych, to właśnie one mocno rozgościły się w przestrzeni mieszkalnej w ostatnich sezonach. Oznacza to, że można na nie stawiać niemalże zawsze – nawet, jeśli mamy do czynienia z pozoru niepasującym do nich stylem. Pamiętajmy o tym, że drewno jest materiałem bardzo plastycznym co oznacza, że można na niego stawiać zawsze. Nie wychodzi ono z mody już od lat i niewiele wskazuje na to, żeby miało się to w jakikolwiek sposób zmienić. Wręcz przeciwnie.

Dzięki swojej wspomnianej plastyczności w duecie z walorami estetycznymi jest ono bardzo chętnie wykorzystywane. Potencjał jakim dysponuje pokazuje, że sprawdzi się idealnie w każdej roli. Wspomniane lamele mogą posłużyć jako samodzielna dekoracja, ale równie dobrze odnajdą się także jako np. ścianka działowa. Co ważne – nie zabiera ona dostępu do naturalnego światła ani także nie sprawia, że przestrzeń wydaje się być mniejsza.

Moda w salonie 2022 – bycie blisko natury

Modne jest bycie blisko natury – czy to w codziennym życiu odnośnie do spożywania posiłków, czy też do tego, w jaki sposób jesteśmy nastawieni na dekorowanie wnętrz. Oznacza to, że wszelkiej maści materiały, które wywodzą się ze środowiska naturalnego, albo też do niego nawiązują, są jak najbardziej na topie. Pamiętajmy o tym, że konieczne jest łączenie tego podejścia z indywidualnym poczuciem dobrego stylu i swoimi preferencjami. Wówczas przepis na udaną aranżację wnętrza jest właśnie gotowy – i oto chodzi, aby było modnie i wygodnie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz