osocze bogatoplytkowe
Zdrowie

Do czego wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe w zabiegach medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna to stale rozwijająca się dziedzina, w której wykorzystywane są coraz bardziej zaawansowane techniki zabiegów. Korzystanie z nowych odkryć naukowych daje możliwość łatwego wpływania na poprawę wyglądu i możliwość stałego rozszerzania samej oferty zabiegowej. W ostatnim czasie szczególnie dużą popularność zdobywają zabiegi polegające na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Dowiedz się do jakich zabiegów nowoczesne kliniki wykorzystują osocze.

Hamowanie procesów starzenia się skóry

Skóra wraz z wiekiem traci swój koloryt oraz staje się mniej jędrna. Medycyna estetyczna stale koncentruje się na tym, aby hamować w możliwie najbardziej efektywny sposób procesy starzenia i dostarczać dla pacjentów skuteczne zabiegi, które pozwolą na osiągnięcie bardzo dobrych efektów. Jedną z tego rodzaju technik jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego. Samo osocze pochodzi bezpośrednio z pobranej krwi pacjenta. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi możliwe jest wydobycie osocza, które następnie może posłużyć do przeprowadzenia zabiegu. Następnie osocze jest wstrzykiwane w skórę na twarzy. Samo osocze pobudza komórki do namnażania się, a także wytwarzania kolagenu. W efekcie możliwe jest poprawienie prezencji skóry twarzy. Twarzy odzyskuje zdrowy wygląd, nabiera kolorów, a skóra staje się ponownie naprężona. Za pomocą osocza można również pozbyć się blizn potrądzikowych i nieestetycznie wyglądających fałd i zmarszczek. Odzyskanie zdrowego wyglądu skóry twarzy z pomocą zabiegu nie będzie stanowiło problemu.

Najlepsze kliniki oferujące zabiegi

Decydując się na osocze bogatopłytkowe w Bydgoszczy warto skorzystać z pomocy renomowanych klinik, które specjalizują się w przeprowadzaniu skutecznych zabiegów. Dzięki temu niwelowanie zmarszczek w Bydgoszczy przyniesie dobre efekty i nie będzie wywoływało skutków ubocznych. W renomowanych klinikach przed skierowaniem pacjenta na zabieg przeprowadzany jest dokładny wywiad oraz przekazywane są informacje na temat tego w jaki sposób przeprowadzone zostaną konkretne prace.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz