Zdrowie

Ile jednocześnie zębów może leczyć dentysta?

Dla większości osób usunięcie lub wyleczenie jednego zęba jest wystarczającą porcją stresu i wrażeń. Jak się jednak okazuje, są sytuacje, w których trzeba usunąć lub wyleczyć wiele zębów w czasie jednej wizyty. Na szczęście nie są to sytuacje, które występują zbyt często. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, ile jednocześnie zębów może zostać poddanych leczeniu, przeczytaj ten artykuł do końca.

Na ile zębów wystarczy znieczulenie?

Choć nowoczesne metody leczenia w większości są bezbolesne, czasem trafia się wyjątkowo trudna do przeprowadzenia operacja, lub pacjent jest wyjątkowo mało odporny na ból. Wtedy leczenie odbywa się w stanie znieczulenia. Kiedy jednocześnie trzeba leczyć lub usunąć większą liczbę zębów, może zostać zastosowane znieczulenie ogólne – tzw. narkoza.

W takiej sytuacji dentysta w Tarnowie, a właściwie towarzyszący mu anestezjolog, podaje lek dożylnie, a na twarz pacjenta zakłada się specjalną maskę tlenową. Wcześniej pacjent musi zostać zakwalifikowany do tego rodzaju zabiegu, a zarówno sam lek, jak i jego ilość muszą zostać dokładnie dobrane. Znieczulenie ogólne może również odegrać swoją rolę w sytuacji, w której skomplikowanemu zabiegowi ma zostać poddane dziecko. Narkoza jest najlepszym sposobem na przeprowadzenie zabiegu w sposób, który nie pozostawia długotrwałej traumy.

Wybielanie czy licówki?

Nie każda wizyta w gabinecie stomatologicznym kończy się ekstrakcją albo leczeniem zęba. Coraz częściej klienci decydują się na wybielanie zębów w Tarnowie, aby wyrównać różnice w kolorystyce uzębienia i w ten sposób zapewnić sobie jaśniejszy i pełniejszy uśmiech. Najczęściej stosowanymi sposobami wybielania są metody Beyond, w której nakłada się specjalny żel i Prevdent, w której zamiast żelu stosuje się piankę.

Inną metodą wybielania, którą stosuje się do zębów widocznych podczas uśmiechu, są licówki. Są to bardzo cienkie płatki specjalistycznego materiału, które mocuje się do powierzchni zęba (stąd nazwa). Najczęściej stosowanym materiałem są kompozyty i ceramika.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz