okulista
Zdrowie

Czym różni się okulista od optyka?

Okulista bardzo często mylony jest błędnie z optykiem. Wiele osób uważa, że między tymi specjalistami nie ma większej różnicy, jest to jednak nieprawda. Czym dokładnie się różnią? Eksperci wyjaśniają.

Okulista – czym się zajmuje?

Okulista w Koninie to specjalista, który w profesjonalny sposób zajmuje się badaniem wzroku pacjenta. To lekarz, który ukończył studia medyczne tak, aby mieć prawo do przepisywania lekarstw oraz wystawiania skierowań do wielu innych specjalistów zajmujących się wzrokiem.

Gabinet okulistyczny w Koninie posiada wiele różnego rodzaju sprzętów, które pozwalają okuliście badać pacjenta. Są one w pełni automatyczne, co ułatwia szybką kontrolę gałki ocznej. Urządzenia określają między innymi ciśnienie, które z nich panuje.

Dodatkowo okulista może również mierzyć wadę wzroku, którą posiada pacjent oraz kierować go do specjalistów, którzy zajmują się tworzeniem okularów. Dzięki temu pacjent ma gwarancję, że jego wada jest zgodna z tą, która będzie widniała na okularach.

Okulista a optyk – jakie są różnice?

Głównie optyk to specjalista, który może być technikiem. Zajmuje się on wykonywaniem okularów na zamówienie pacjenta. Chodzi tutaj głównie o przycinaniu szkieł oraz wkładaniu je w specjalne oprawki. To ważne, ponieważ dzięki temu dba się o swój wizerunek.

Optyk nie ma tak szerokiej wiedzy, jaką posiada okulista. Może on jednak przeprowadzać rutynowe badania wzorku pod kątek określenia wady. Nie jest to jednak tak rozbudowane sprawdzenie oka, jak mógłby to zrobić okulista.

Wybierając między optykiem a okulistą, warto zdecydować się na wizytę u okulisty, a u optyka wykonywać same okulary. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że wzrok jest odpowiednio chroniony przed jakimikolwiek problemami.

Optyk to specjalista, który zajmuje się wykonywaniem okularów. Okulista natomiast to fachowiec, który diagnozuje oraz leczy choroby związane ze wzrokiem. Jest to kluczowa różnica, którą należy uwzględniać.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz