paczki
Technologie

Co zrobić, jeśli nie ma możliwości wydrukowania etykiety na przesyłkę?

Paczki wysyłają dziś niemal wszyscy. Nie tylko sprzedawcy ze znanych sklepów, ale także osoby prywatne, które chcą np. podarować prezent urodzinowy komuś bliskiemu, kto mieszka w innym mieście. Czy aby nadać paczkę, trzeba mieć pod ręką działającą drukarkę? Okazuje się, że nie! W tym poradniku dowiesz się, jak nadać paczkę Paczkomatem bez drukarki, a nawet bez zapisywania adresu odbiorcy na pudełku. Wszystko jest możliwe dzięki nowoczesnej aplikacji InPost Mobile, która umożliwia także m.in. zdalne otwieranie skrytek z przesyłkami. Przekonaj się, jak łatwo wysłać paczkę bez drukowania!

Nadawanie w Paczkomacie bez etykiety – instrukcja

Nadanie przesyłki w Paczkomacie jest możliwe na kilka sposobów. Owszem, można skorzystać z opcji Szybkie Nadania i wygenerować specjalną etykietę wysyłkową, którą umieszcza się na paczce, jednak jeszcze wygodniejsza jest aplikacja InPost Mobile. Dzięki niej można szybko i łatwo nadać przesyłkę bez konieczności drukowania dokumentu przewozowego. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, uruchom aplikację na swoim smartfonie, kliknij strzałkę, która symbolizuje nadanie u dołu ekranu i uzupełnij wymagane dane.

Musisz podać adres odbiorcy i określić rozmiar przesyłki oraz to, czy ma być ona wysłana do innego Paczkomatu, czy na wskazany adres. Następnie pozostaje już tylko opłacić usługę, by na ekranie telefonu pojawiły się kod nadania i kod QR. Możesz wpisać kod nadania na ekranie Paczkomatu lub zeskanować kod QR w panelu urządzenia, a drzwiczki odpowiedniej skrytki natychmiast się otworzą. Włóż do maszyny paczkę bez etykiety i dokładnie zamknij urządzenie. Gdy kurier odbierze przesyłkę ze skrytki, zajmie się naklejeniem odpowiedniej etykiety. Paczka z pewnością dotrze do odbiorcy równie szybko, co przesyłka z etykietą wydrukowaną przez Ciebie.

Paczkomat – nadanie bez drukowania i inne zalety e-commerce

W dobie tak dynamicznego rozwoju branży e-commerce ulepszanie i usprawnianie procesów wysyłkowych to jedno z wielu udogodnień wprowadzanych przez branżę kurierską. O innych aspektach, na które warto zwrócić uwagę w kwestii ulepszania wysyłek i samych zakupów przez Internet, można przeczytać na stronie https://multizakup.pl/category/kurier/. To właśnie tutaj dowiesz się, jak wygląda obsługa klienta w sklepie internetowym oraz jakie czynniki wpływają na popularność sklepów online.

Wysyłka bez etykiety – sprzedawca

Jeśli jesteś sprzedawcą i nadajesz wiele paczek bez etykiet jednocześnie, kluczowe jest to, by ich nie pomylić. Po zarejestrowaniu każdej kolejnej przesyłki w aplikacji InPost Mobile zalecamy zapisanie markerem lub długopisem jej indywidualnego numeru nadania na pudełku. Dzięki temu unikniesz błędów i sytuacji, w których zamówienia dotrą do niewłaściwych klientów. Gdy będziesz już przy Paczkomacie, wystarczy, że wpiszesz na ekranie urządzenia 9-cyfrowe kody z każdej paczki, a przesyłki z pewnością dojadą do właściwych miejsc docelowych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz