Siatki karbowane są uniwersalnymi, wielozadaniowymi akcesoriami używanymi do różnych zastosowań. Powszechnie wykorzystuje się je nie tylko na placach budowy, ale również w rolnictwie. Sprawdź, czym są siatki karbowane i gdzie znajdują swoje zastosowanie.
Co to są siatki karbowane?
Warto zacząć od definicji. Siatki karbowane to rodzaj siatki, który jest powszechnie wykorzystywany w wielu branżach – od rolnictwa po sektor budowlany. Materiał ten stworzony został jeszcze w starożytności przez Japończyków. Wykorzystywali go jako sposób na prostsze zbiory ryżu. Z czasem jednak karbowane siatki stały się podstawą przemysłu, dzięki swojej trwałości i wszechstronności.
W praktyce siatki karbowane są wykonane z okrągłych, falistych drutów. Powstają one w wyniku tkania, co drugi drut jest wpleciony, w taki sposób, że biegną one naprzemiennie i wzajemnie się blokują.
Do czego wykorzystywane są siatki karbowane?
Możliwości wykorzystania siatek karbowanych jest bardzo wiele. Doskonale sprawdzają się jako materiał wykończeniowy do bram oraz furtek w obiektach przemysłowych, takich jak zakłady przetwórcze i lotniska, gdzie ogrodzenia z ogniw łańcuchowych nie są odpowiednie do zapewnienia bezpieczeństwa.
Siatki karbowane powszechnie wykorzystywane są również na placach budowach. Służą tam przede wszystkim jako narzędzie do filtrowania piasku, ale coraz częściej sięga się po nie również w innych przypadkach – na przykład wykorzystując je jako elementy wentylacyjne.
Zobacz również: wysokiej jakości stal ocynkowana w Gdańsku
Z pomocą siatki karbowej buduje się również kojce i zagrody dla bydła. Materiał ten sprawdza się doskonale, ponieważ muszą być one trzymane w zamknięciu, ale jednocześnie potrzebują przepływu powietrza – to zapewnia im właśnie ogrodzenie z siatki karbowanej.
Podsumowanie
Jak widać, możliwości wykorzystania siatki karbowanej jest bardzo wiele. Za wykorzystaniem tego materiału przemawia przede wszystkim praktyczność oraz wytrzymałość. Dzięki tym cechom, taka siatka doskonale sprawdza się w rolnictwie i budownictwie.