rtg zatok
Zdrowie

Zdjęcie zatok przynosowych – w jakim celu jest wykonywane?

Problemy z zatokami są częstą przypadłością, która może prowadzić do bardzo wielu poważnych dolegliwości, które mogą wręcz utrudniać codzienne funkcjonowanie. Z tego też powodu warto w przypadku wystąpienia bólu w zatokach czy silnych bólów głowy zdecydować się na rentgen zatok, który pozwoli uzyskać ich obraz. Samo badanie jest bezbolesne i nie trwa długo. Pozwala natomiast na rozwiązanie wielu potencjalnych problemów, które mogą dotyczyć zatok i które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Po co wykonuje się rentgen zatok przynosowych?

Rentgen zatok to bardzo popularny zabieg, który jest powszechnie stosowany u wielu pacjentów. Wynika to głównie z faktu, że ten rodzaj zabiegu jest bardzo łatwy do wykonania, a także nie jest inwazyjny dla samego pacjenta. Sprawia to, że można szybko uzyskać obraz stanu zatok. Zdjęcie zatok przynosowych w Poznaniu najczęściej wykonuje się po to, aby wykryć płyn gromadzący się w zatokach, a także do określenia stanu ich upowietrznienia.

Rentgen to także sposób na wykrycie polipów zatok, a także wykrywania złamań kości. W zależności od potrzeb możliwe jest wykonanie zdjęcia z różnej perspektywy, które pozwoli uzyskać dokładny obraz stanu zatok i pozwoli lekarzowi na podjęcie odpowiedniego leczenia w konkretnym przypadku. Same korzyści z wybrania się na zabieg mogą być zatem bardzo wysokie i na jego podstawie można rozpoznać wiele problemów.

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga przygotowania

Pacjenci wybierający się na zabieg nie muszą obawiać się bólu. Sam proces robienia zdjęcia nie powoduje żadnego dyskomfortu i nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy jedynie chwila, aby wykonać dokładny rentgen. Dodatkowo zarówno na zdjęcia zatok jak i zdjęcia panoramiczne zębów w Poznaniu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jedynym zaleceniem jest zdjęcie ewentualnej biżuterii, która mogłaby wpłynąć na zakłócenia na zdjęciu, które uniemożliwiłyby jego prawidłowe odczytanie. Brak innych zaleceń sprawia, że można bez przygotowania udać się na wykonanie zdjęcia, na podstawie którego podjęte zostaną dalsze kroki mające na celu leczenie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz