Porządki w lakierach
Uroda

W jaki sposób zrobić porządki w swojej kolekcji lakierów?

Aby tego dokonać warto mieć rzecz jasne czas oraz niepomalowane paznokcie. Warto także usiąść tak, aby mieć dostęp do świeżego powietrza – na przykład przy uchylonym oknie.

Początek, czyli jak pokonać opór

Jeśli nie możemy sobie poradzić, z otwarciem pojemniczka z lakierem najprawdopodobniej winna jest temu zaschnięta warstwa przy samym wlocie do butelki, co utrudnia tak otwieranie jak i jej dokręcanie. Możemy sobie poradzić w ten sposób, iż wokół zakrętki owijamy dość szeroką gumkę recepturkę i dopiero wówczas próbujemy buteleczkę otworzyć.

Drugi etap porządkowania

Warto szyjki butelek, krawędzie nakrętek i pędzelki poprzecierać ręcznikiem papierowym nasączonym zmywaczem. Zapobiegnie to wyżej opisanemu pierwszemu z problemów, czyli zapychaniu szyjki i zakrętki przez resztki lakieru, jeśli danego koloru nie używamy dłużej. Warto też pamiętać, iż lepiej nie dolewać zmywacza do zaschniętego lakieru, a także nie wstawiać go do lodówki, gdyż tak w jednym jak i w drugim przypadku z czasem się rozwarstwi i będzie go trudno nakładać.

Jeśli już mamy lakier na paznokciach to jak przedłużyć jego żywotność?

Można to zrobić na co najmniej dwa sposoby, czyli zakup preparatu odtłuszczającego albo zakup alkoholu izopropylowego, którego będziemy używali w tym samym celu, aby płytkę paznokciową odtłuścić. Można także spróbować posłużyć się do tego celu wodą utlenioną i aby uniknąć kontaktu dłoni z alkoholem, korzystać z wacików kosmetycznych. Warto pamiętać, iż duża część acetonu zawiera również olejki natłuszczające, co tym samym uniemożliwia nam skuteczne odtłuszczenie płytki paznokciowej. Jeśli już pomalowaliśmy paznokcie, warto dodatkowo pomalować krawędź paznokci, malując ją od góry.
Zabezpieczy to nam paznokieć przed odpryskiwaniem od szczytu i tym samym może przedłużyć żywotność lakieru. Aby utrudnić lakierowi odpryskiwanie, warto pamiętać o tym, że szczególnie na rozdwajających się paznokciach lakier trzyma się słabo. Dobrze także nasze paznokcie pielęgnować serum do paznokci stosując je na przykład na noc i nakładając tak na płytkę jak i na przestrzeń wokół paznokcia. Przestrzeń wokół niego możemy także smarować serum regeneracyjnym wtedy, gdy mamy na paznokciach lakier. Zawsze warto spróbować również zmienić lakier bazowy i stosować utwardzacz.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz