wozek widlowy
Aktualności

Używane wózki widłowe – jak sprawdzić ich stan techniczny?

Aby móc jeździć wózkiem widłowym, to trzeba mieć specjalne uprawnienia. Bez stosownych uprawień nie można nimi jeździć. Wiele firm decyduje się na używane wózki widłowe. Okazuje się, że wózki widłowe są bardzo drogie. Można jak najbardziej kupić wózek widłowy o wysokiej jakości w stanie używanym, ale należy wszystko dokładnie sprawdzić.

Używane wózki widłowe – co należy w nich sprawdzić?

Oczywiste jest to, że używane wózki widłowe są znacznie tańsze od nowych. Kluczem do sukcesu jest jednak zakup wózków widłowych używanych, których stan jest naprawdę wysokiej jakości. Co koniecznie powinno być sprawdzone, gdy rozważa się używane wózki widłowe?

Na pewno warto poświęcić nieco czasu na oględziny wózka widłowego. Dzięki temu możemy wypatrzeć wszelkie pęknięcia, wgniecenia, czy też różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia. Kolejna kwestia to sprawdzenie prawidłowości działania kierowniczego układu. Tutaj najważniejsze jest sprawdzenie luzów na kierownicy, jak i możliwości samego skrętu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując używane wózki widłowe?

Niesamowicie ważne jest działanie układu hamulcowego. Należy sprawdzić, czy hamulec postojowy działa oraz także, czy poziom hamulcowego płynu jest rzeczywiście prawidłowy. Nie wolno zapomnieć o funkcjonowaniu mechanizmów podnoszenia. Chodzi głównie o sprawność masztu do widłowego wózka. Nie bez znaczenia jest sprawdzenie ogumienia oraz właściwego ciśnienia w oponach. To samo sprawdza się, gdy jest się zainteresowanym usługą, jaką jest wynajem wózków wysokiego składowania.

Niestety, ale w niektórych wypożyczalniach wózków widłowych ich stan nie jest zbyt imponujący. Lepiej w porę to sprawdzić. Później po prostu może już być zbyt późno.

Rodzajów wózków widłowych dostępnych na rynku jest naprawdę sporo. Warto wybrać dla siebie, czy też dla swojej firmy wózki widłowe, które są wręcz idealne i to pod każdym względem. Na pewno jest to rozwiązanie na wyciągnięcie ręki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz