Aktualności

Stoisko targowe — na co zwrócić uwagę, kiedy zlecamy jego projekt?

Targi branżowe cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród gości tych wydarzeń jak i wystawców. Z tego powodu, zwłaszcza jeżeli nasza firma często uczestniczy w takich eventach, warto pomyśleć o zaprojektowaniu i budowie swojego własnego stanowiska targowego. Inwestycja ta pozwoli nam wyróżnić się na tle konkurencji i zyskać nowych klientów. Jednak na co zwrócić uwagę zlecając jej projekt? Podpowiadamy. 

Projekt spójny z identyfikacją wizualną firmy

Obecnie przedsiębiorstwa, które biorą udział w targach jako wystawcy, mają trzy możliwości stworzenia stoiska targowego. Pierwsza z nich to wykorzystanie zabudowy oferowanej przez organizatora. Druga to wynajem modułowego stanowiska wykonanego z gotowych elementów. Z kolei trzecia to zamówienie projektu i budowa indywidualnego stoiska targowego dostosowanego do ich potrzeb. Żeby przyciągnąć uwagę klientów, warto czymś wyróżnić się na tle konkurencji, dlatego ta pierwsza opcja jest najrzadziej wybierana przez przedsiębiorstwa.

Najbardziej efektowną lecz też najdroższą możliwością jest zaprojektowanie i budowa stoiska targowego według naszej indywidualnej wizji. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę jego wielkość, a także kolorystykę. Aranżacja takiego stanowiska musi być z jednej strony nowoczesna, a z drugiej spójna z identyfikacją wizualną naszej firmy. Poszczególne jej elementy muszą być przemyślane i dobrze ze sobą współgrać. Barwy takie konstrukcji powinny nawiązywać do logotypu marki, lecz aby były przyjemne w odbiorze, lepiej postawić na 2-3 główne odcienie, by nie wprowadzić chaosu do projektu.

Dobre wykonanie stoiska

Kolejnym aspektem, który jest niezwykle ważny, jeżeli zdecydowaliśmy się na wykonanie stoiska targowego według indywidualnego projektu, jest wybór firmy, która ma doświadczenie w tej dziedzinie. Konstrukcja musi być zbudowana z solidnych materiałów, aby nam służyła przez długi czas i była bezpieczna zarówno dla gości jak i personelu. Niestety wszelkie niedociągnięcia mogą wpłynąć na to, jak naszą firmę będą postrzegali potencjalni klienci. Jeżeli szukasz fachowców, którzy specjalizują się w projektowaniu i budowie zabudowy targowej, odwiedź stronę internetową.

Wyposażenie stoiska targowego

Na etapie projektowania stoiska targowego warto zastanowić się jakie elementy chcemy umieścić w tej przestrzeni, a także na ile stref je podzielić. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być uzależniony przede wszystkim od specyfiki działalności naszej firmy, a także tego jakie eventy najczęściej odwiedzamy. Dobrze jest pomyśleć także o montażu elementów multimedialnych, które później przyciągną uwagę klientów.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz