Rośliny w mieszkaniu
Dom i Ogród

Skąd wziąć rośliny, aby zamieszkały w naszym mieszkaniu wraz z nami?

To jest właśnie o tym historia, która przedstawia mam kilka opcji do wyboru i wyjaśnia, dlaczego warto zaprzyjaźnić się z roślinami w naszych wnętrzach i od czego te przyjaźnie zacząć.

Jak pozyskać rośliny – z hurtowni, z marketów, czy są jeszcze jakieś inne sposoby?

Jeśli kupujemy rośliny w markecie, warto się liczyć z tym, iż mogą być one zainfekowane przez różnego rodzaju pasożyty, tak jak mszyce czy tarczniki, które łatwo mogą rozprzestrzenić się w naszym mieszkaniu na inne rośliny. Warto więc przed zakupem dokładnie rośliny obejrzeć, sprawdzić, czy nie ma na niej właśnie takich gospodarzy, jakich byśmy tam nie chcieli. Lub, czy nie ma na nich na przykład białego, szarego lub brązowego nalotu. Choć warto także zaznaczyć, że obecności pasożytów nigdy nie da się wyeliminować na 100%, a i walka z nimi także jest do przeżycia.
Z jakiego powodu świeżo zakupiona roślina w markecie na przykład budowlanym może z nami długo nie pomieszkać?
Powodów tak naprawdę może być kilka jeden z nich może być ten, że roślina nie jest zbyt silna i nie jest w stanie zaadaptować się do takich warunków, jakie jej oferujemy.
Powód drugi rośliny z marketu są ponoć bardzo silnie dokarmiane odżywkami i potem bardzo często nie są w stanie przeżyć szoku, jakim jest dla nich przeprowadzka do naszego domu. Powód trzeci: kupiliśmy nową dla nas roślinę, o której pielęgnacji niewiele wiemy, więc nie robimy tego zbyt kompetentnie.

Gdzie można znaleźć rośliny – w kwiaciarni

Tak najczęściej rośliny w kwiaciarni mają ładniejszy wygląd, ale też i cena za nie jest wyższa, niekiedy naprawdę dużo wyższa w porównaniu z wyżej wymienionymi marketami. I tutaj też może być różnie, możemy trafić na roślinę, która była dobrze pielęgnowana, ale i na taką, której do pełni pielęgnacji nieco zabrakło.

Hurtownia to dobre miejsce

Kolejnym miejscem, z którego możemy pozyskać rośliny, jest hurtownia, w tym miejscu są one zazwyczaj dobrze prowadzone. Warto jednak wiedzieć, iż roślina z hurtowni może okazać się droższa niż ta z marketu. Choć z pewnością będzie to miejsce, w którym na pewno spotkamy się z fachową poradą i miłym klimatem.

Czy można rośliny nie kupować – można

Możemy pozyskiwać rośliny albo ich szczepki od znajomych, ale także z takich publicznych miejsc jak na przykład szkoła. Gdzie w wakacje nie zawsze jest dostateczna ilość osób, aby o nie dbać. Możemy je więc pielęgnować na stałe lub czasowo. l zapewniać sobie towarzystwo roślin z historią, takich, które już w niejednych warunkach sobie poradziły lub które przywołują nam ciekawe wspomnienia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz