Podkładka pod mysz to jeden z tych gadżetów, które są niezbędne przy pracy z komputerem. Zapewnia maksymalną precyzje i prędkość działania myszki. Jak wybrać tą, która będzie odpowiednia i spełni wszystkie nasze oczekiwania?
Po co potrzebna jest podkładka na mysz?
Większość użytkowników komputerów nie zdaje sobie sprawy z tego, że podkładki pod mysz są ważne dla komfortowego korzystania z komputera. Wielu użytkowników jest zdania, że nie służy ona niczemu konkretnemu. Jednak wybór odpowiedniej podkładki nie może być przypadkowy. Wbrew pozorom to ważny zakup. Nie warto na niej oszczędzać, ponieważ ostateczna precyzja i działanie myszy zależy w dużej mierze również od niej. Jak wybrać tą właściwą? Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę ilość dostępnych na rynku modeli.
Kupując odpowiednią podkładkę warto wziąć pod uwagę, materiał wykonania, jest rodzaj, a także wielkość.
Rodzaje podkładem pod myszkę
Choć zakup podkładki nie wydaje się być trudny i skomplikowany, to warto poświęcić mu więcej uwagi. Zwłaszcza, jeśli praca przy komputerze jest naszą codziennością, wymaga od nas precyzji lub gdy jesteśmy zaawansowanymi graczami. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów podkładek, które nieznacznie różnią się od siebie. Dobrze, jeśli nasz wybór padnie na ergonomiczne podkładki pod mysz. Pozwoli to odciążyć nadgarstek i poprawi jakość pracy.
Najpopularniejszymi podkładkami są podkładki materiałowe. To jeden z najbezpieczniejszych wyrobów, stosunkowo tani i współpracujący ze wszystkimi dostępnymi na rynku myszkami. Zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości. Kolejny rodzaj to podkładki plastikowe. Mają gładkie i trwałe powierzchnie. Świetnie współpracują z sensorami laserowymi. Łatwe do utrzymania czystości. Podkładki metalowe są cenione przez niektórych użytkowników komputerów. Są oczywiście drogie, ale bardzo trwałe. Są gładkie i zapewniają dobry ślizg, ale mogą powodować przetarcia w ślizgaczach myszy, tym samym zmuszając użytkownika do wymiany. Rzadko spotykanymi podkładkami są podkładki szklane. Są polecane dla użytkowników drogich myszy laserowych, gdyż zapewniają im najlepszy ślizg. Są wyjątkowo wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Nie współpracują jednak z tanimi sensorami laserowymi i sensorami optycznymi.