bongo
Aktualności

Czym charakteryzuje się małe bongo z filtracją?

Bongo to przedmiot, który z pewnością zna każdy miłośnik suszu, koncentratów, czy wosków, ponieważ sprzęt ten jest niezbędny do ich palenia. Obecnie jednak na rynku dostępne są różne tego typu urządzenia. Różnią się one przede wszystkim wielkością, ale także sposobem filtracji i materiałem, z którego są wykonane. Czym charakteryzuje się małe bongo z filtracją? Podpowiadamy.

Czym jest małe bongo z filtracją?

Małe bongo z filtracją to narzędzie filtrujące służące do palenia suszu, koncentratów lub wosków. Zbudowane jest z kilku części — na górze znajduje się ustnik nazywany również końcówką bonga, który służy do odprowadzania dymu do ust. Kolejny element to tuba przez którą przepływa przefiltrowany już dym w kierunku ust użytkownika. Z kolei w cybuchu do bonga znajduje się palony susz lub wosk. Może mieć on szlif męski lub żeński. W tym pierwszym przypadku cybuch w całości wchodzi w bongo. W drugim z kolei cybuch nakładany jest na bongo.

Małe bongo z filtracją — charakterystyka

Małe bongo z filtracją, jak sama nazwa wskazuje, to bongo, czyli urządzenie służące do filtrowania i palenia suszu, koncentratów lub wosku, którego rozmiary są niewielkie. Jest ono więc mniejsze niż standardowe bonga. Wykorzystuje się w nim filtrację wodną, a więc uznawaną za najbardziej efektywną, a z drugiej strony najmniej szkodliwą metodę palenia. Z tego powodu taka filtracja stosowana jest często przez użytkowników z obniżoną odpornością.

Filtracja umożliwia, jak sama nazwa wskazuje, przefiltrowanie dymu, a więc rozbicie go na cząsteczki. Dodatkowo ochładza go, dzięki czemu ułatwia inhalacje i zmniejsza ryzyko podrażnienia dróg oddechowych. Małe bongo z filtracją to nic innego jak fajka wodna wzbogacona w różnego rodzaju elementy wewnętrzne i zewnętrzne. Bonga występują również z dodatkowymi dyfuzorami na stale umiejscowionymi na zewnątrz, których zadaniem jest rozszczepienie dymu. Sprzęty te dostępne są w szerokiej gamie stylistycznej i kolorystycznej. Mogą być wykonane również z różnych materiałów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz