oswietlenie led
Dom i Ogród

Na co zwrócić uwagę wybierając dobre światło dla roślin?

Rośliny, aby prawidłowo się rozwijać i rosnąc, potrzebują odpowiednich warunków glebowych, nawodnienia, a także odpowiedniego światła. Hodując rośliny w domu musimy zapewnić im odpowiednie sztuczne światło. To sprawi, że będą odpowiednio rozwijały się od momentu kiełkowania, aż do momentu kwitnienia. Jakie oświetlenie wybrać do hodowli roślin?

Jaką lampę do wzrostu roślin wybrać?

Światło jest niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Światło dla roślin musi zostać odpowiednio dobrane, by zwiększyć wydajność upraw, a tym samym uzyskać obfite plony. Lampa do doświetlania roślin występuje w wielu wersjach. Podczas wyboru tej odpowiedniej, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry lampy i potrzeby danej roślin. Wydajność i stopień poboru mocy są kluczowymi parametrami, którymi musimy kierować się podczas wyboru. W trakcie zakupu urządzenia tego typu, warto rozważyć jaki budżet chcemy przeznaczyć na zakup lampy. Pozwoli to zawęzić krąg poszukiwań. Dzięki temu wybierzemy model, który dostosowany jest nie tylko do rodzaju hodowli, ale i naszego portfela.

Wzrost roślin a dobór odpowiedniego światła

Wybór odpowiedniego oświetlenia ma kluczowe znaczenie dla powodzenia uprawy. Lampy przemysłowe led pozwalają odpowiednio doświetlić rośliny i zadbać o ich prawidłowy rozwój. Wybór lampy jest kluczowy, gdyż ma korzystny wpływ na proces fotosyntezy. W hodowli większości gatunków kluczowe jest niebieskie oraz czerwone, które odpowiadają kolejno za rozwój liści i łodyg oraz za kwitnienie i produkcję nasion. Dobrze, jeśli wybrane oświetlenie emituje podczerwień lub ultrafiolet. Wybór lamp typu HPS czy LED Grow pozwala modyfikować parametry światła, zgodnie z aktualnymi potrzebami hodowli. Wiadomo, że uprawy w trakcie kwitnienia czy wzrostu mają różne zapotrzebowanie na światło. Dlatego też takie rozwiązanie jest kluczowe dla zadbania o odpowiedni rozwój roślin.

Podczas wyboru odpowiedniej lampy doświetlającej rośliny, kluczowy jest współczynnik poboru energii elektryczne w stosunku do mocy światła. Dotyczy to nie tylko upraw komercyjnych, ale i na użytek prywatny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz