Dłonie i paznokcie
Uroda

Pielęgnacja dłoni i paznokci

Zachęcamy do testowania sprawdzonych sposobów na pielęgnację dłoni i paznokci oraz skórek. Proponujemy przetestować nasz system i podzielić się swoimi odczuciami oraz rezultatami takiej pielęgnacji w komentarzach bądź mailach.

Podstawa, czyli jak nawilżamy i odżywiamy

Nawilżamy stale, czyli kilkakrotnie stosując kremy nawilżające, w ciągu dnia, jeśli dłonie szybko nam pierzchną. Na noc wzmacniamy cały proces, stosując albo nasz ulubiony balsam do rąk w zależności od firmy może być to równie dobrze balsam stosowany na całe ciało, albo kąpiel w oliwie z oliwek, po której nakładamy bawełniane rękawiczki i pozostawiamy je na dłoniach na całą noc.

Obszary szczególnej pielęgnacji

Zwłaszcza zimą warto pamiętać o ogromnie newralgicznych obszarach na naszych dłoniach, jakimi są: obszary pomiędzy palcami, kostki palców i boki palców, z których najczęściej wyrastają nam skórki. Na te obszary tak zimą jak i latem dajemy nieco grubsze warstwy kosmetyku. Naprawdę znacząco na kondycję zimą naszej skóry dłoni wpłynie tak prosta rzecz jak noszenie rękawiczek, gdyż jeśli tego nie zrobimy, będziemy potrzebować znacznie więcej pracy w przywrócenie im eleganckiego stanu na wiosnę i lato, warto też czasem i wiosną nosić cienkie rękawiczki.

Podpowiedzi do wykonania manicure

Najkorzystniej będzie powtarzać manicure co tydzień. Aby zmyć stary lakier, zwilżamy zmywaczem płatek kosmetyczny, chwilę trzymamy dociśnięty na płytce paznokciowej, po czym energicznie przesuwamy w górę palca, większość lakieru powinna zostać na płatku, zmywając paznokcie w ten sposób, unikamy pobrudzenia lakierem dołu palca.
Jeżeli postanowimy opiłować paznokcie, pamiętajmy, iż zawsze najlepiej jest to robić pilnikiem papierowym lub szklanym. Zdecydowanie pozbądźmy się, jeśli jeszcze posiadamy pilników metalowych, gdyż są w stanie one uszkodzić płytkę paznokcia. Nie ma też potrzeby kupowania najbardziej ostrych (szorstkich) pilników, gdyż to również może uszkodzić nam paznokieć lepiej delikatnie a dłużej je piłować.
Najpierw piłujemy boki, a potem górę paznokcia Zawsze w tym samym kierunku, najpierw ostrzejszą stroną pilnika, a potem delikatniejszą, następnie używamy polerki. Kolejno odsuwamy skórki, jeśli są twarde, wcześniej przed piłowaniem, moczymy dłonie w wodzie z mydłem, następnie nakładamy na palce preparat zmiękczający, na przykład krem lub oliwę i dopiero później odsuwamy skórki. Najlepiej robić to szpatułką drewnianą lub taką z gumową końcówką. Płytkę paznokciową przed pomalowaniem odtłuszczamy, na przykład zmywaczem, a po pomalowaniu natłuszczamy na przykład oliwką.
W jaki sposób przedłużamy życie (i trwałość) lakierom do paznokci? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi sprawdzonymi poradami i wypróbowania ich osobiście. Prosimy też o informację, co się sprawdza u was.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz