Dom i Ogród

Jonizacja powietrza – dobre samopoczucie każdego dnia

Bóle głowy pogarszające się samopoczucie, reakcje alergiczne, wszystko to może być spowodowane zawartymi w powietrzu wirusami, bakteriami, alergenami, a w sezonie grzewczym także groźnymi pyłami pochodzącymi ze smogu. Nie pomaga także ilość sprzętów elektronicznych pracujących w naszym domu. Rozwiązaniem tego typu problemów jest prosty w obsłudze oczyszczacz powietrza. Czym kierować się przy wyborze urządzenia do własnego domu i dlaczego warto wybrać model z funkcją jonizacji?

Jak wybrać idealny oczyszczacz powietrza do domu?

Popularność oczyszczaczy powietrza sprawiła, że na rynku pojawiło się coraz więcej producentów i modeli . Wybór oczyszczacza powietrza wcale nie musi być prosty a w związku z duża ich ilością może nastręczać nam problemów. Aby było to nieco prostsze warto kierować się kilkoma ważnymi wskazówkami, które ułatwią, a przynajmniej zawężą obszar poszukiwań:

  • po pierwsze wydajność i powierzchnia oczyszczania urządzenia, którą należy dopasować do pomieszczenia w którym umieścimy urządzenie, tylko wówczas będzie ono w stanie być skutecznym w 100%,
  • po drugie wyposażenie wnętrza, to co ma w sobie oczyszczacz powietrza decyduje o jego skuteczności, im więcej metod do filtracji tym lepiej, dla przykładu popularny oczyszczacz Sharp KC-A60EUW wykorzystuje aż 5 poziomów filtracji, dzięki czemu powietrze jest oczyszczone praktycznie w 100%
  • po trzecie głośność pracy, to ważny parametr, w szczególności dla komfortu, im ciszej pracuje oczyszczacz powietrze tym bardziej funkcjonalne i wygodne jego użytkowanie, głośna praca nie wpłynęłaby pozytywnie na codzienne czynności po prostu je zakłócając nie wspominając już o możliwości snu podczas kiedy oczyszczacz powietrza pracuje; zaawansowane modele jak  oczyszczacz Sharp KC-A60EUW, mogą zostać wprowadzone w tzw. tryb cichy, w którym emitowany hałas jest niemal niesłyszalny.

Oczyszczacz Sharp KC-A60EUW- dlaczego warto wybrać model z funkcją jonizacji?

Jeśli w Twoim domu pracuje dużo sprzętu elektronicznego, jeśli w Twoim domu mieszka alergik, jeśli masz dzieci, kiedy często tracisz siły i cierpisz na bóle głowy, wszystko to jest argumentem ku temu, aby postawić na oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji. Dzięki niej a w szczególności takiej, która wykorzystuje zaawansowaną technologie jak technologia Plasmacluster, którą charakteryzują modele od Sharp. Jonizacja powietrza sprawia, że jest ono nie tylko pozbawione zanieczyszczeń, w tym alergenów, wirusów i bakterii ale także znacznie bardziej świeże. Oczyszczacz Sharp KC-A60EUW z jonizacją w Technologii Plasmacluster doskonale reguluje równowagę kationowo-anionowom,co ma pozytywny wpływ na koncentrację samopoczucie, a także zmniejsza ilość kurzu osadzającego się na powierzchniach. 

Podsumowanie

W każdym domu, mieszkaniu, a także biurze dobrej klasy odpowiednio dopasowany oczyszczacz powietrza, będzie najlepszym rozwiązaniem kiedy zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, naszym , naszych najbliższych, czy nawet współpracowników. Profesjonalne oczyszczacze powietrza najlepiej kupować w fachowych sklepach z tego typu urządzeniami.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz