fotowoltaika
Aktualności

Instalacje fotowoltaiczne – dachowe czy na gruncie?

Tworzenie instalacji fotowoltaicznej to zadanie wymagające podjęcia pewnych wyborów. Jednym z nich jest umiejscowienie paneli. Gdzie powinny się one znaleźć – na gruncie czy na dachu?

Instalacje fotowoltaiczne – ich umiejscowienie ma znaczenie

Obecnie coraz częściej stawiamy na OZE, czyli odnawialne źródła energii. W przypadku pojedynczych budynków, takich jak domy jednorodzinne czy biurowce, zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem bez wątpienia są systemy fotowoltaiczne, które wykorzystują nieskończoną energię wytwarzaną przez najbliższą nam gwiazdę – Słońce. Panele solarne pozwalają nam cieszyć się ekologiczną energią, a także obniżeniem rachunków za prąd. Odpowiednia konstrukcja całego systemu, a instalacje fotowoltaiczne w Tarnobrzegu nie są pod tym względem najprostsze, jest jednak niezwykle istotna do jej poprawnego działania. Jedną z prawdopodobnie najistotniejszych kwestii jest tutaj bez wątpienia umiejscowienie samych paneli fotowoltaicznych. Jakie mamy tu opcje?

Co lepsze – instalacja fotowoltaiczna na dachu czy na ziemi?

Montaż klimatyzacji domowej w Tarnobrzegu to przy montażu paneli solarnych pikuś. W przypadku wspomnianych paneli możemy wybrać dwie opcje – montaż na dachu lub montaż na gruncie. Jeżeli wybierzemy pierwszą opcję, będziemy mogli znacznie zaoszczędzić na miejscu i dobrze wkomponować panele w otoczenie. Z drugiej jednak strony dach o złym nachyleniu czy nieodpowiednia wielkość może być mocnym przeciwwskazaniem, tak samo jak jego budowa. Z drugiej strony panele na gruncie to łakomy kąsek dla złodziei, a także są one narażone na uszkodzenie przez zwierzęta, lecz ich kąt nachylenia możemy dowolnie modyfikować, a one same będą cechować się lepszą wydajnością!

Jak odpowiednio przeprowadzić montaż instalacji fotowoltaicznej?

Montaż instalacji fotowoltaicznej, jeżeli nie chcemy narażać się na problemy czy utratę gwarancji, należy koniecznie zlecić firmie, która zna się na konstrukcji tego typu systemów. Dzięki temu montaż będzie szybki i, co najważniejsze, skuteczny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz