zabieg mezoterapii
Uroda

Ampułka do mezoterapii – jakie składniki powinna zawierać?

Ampułki do mezoterapii kryją w sobie naprawdę potężne środki dla naszej skóry. Co jednak znajdziemy w ich wnętrzu?

Jak najczęściej działają na naszą skórę ampułki do mezoterapii?

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, polegający na poddaniu skóry pacjenta bądź pacjentki wkłuciom, podczas których do skóry wrażliwej wprowadzane są specjalne preparaty. Ampułki do mezoterapii potrafi w sobie kryć naprawdę wiele interesujących substancji czynnych i pomocniczych, lecz zanim sobie o nich powiemy wypadałoby wspomnieć o tym, w jakich celach wykonuje się tak naprawdę samą mezoterapię. Zdarza się nierzadko, iż zabieg ten ma charakter profilaktyczny, lecz na rynku znajdziemy specyfiki działające na konkretną kwestię związaną ze skórą. Możemy więc znaleźć ampułki o działaniu przeciwzmarszczkowym, lecz również takie, które mają za zadanie walczyć z przebarwieniami bądź skłonić skórę do pobudzenia, na przykład by pozbyć się ran czy blizn. Trafimy również na środki o działaniu, ujędrniającym, nawadniającym, nawilżającym czy odżywczym.

Jakie środki są najczęściej wykorzystywane w ampułkach do mezoterapii?

Każdy preparat do mezoterapii mikroigłowej będzie działać trochę inaczej i tak samo będzie ze składnikami. Istnieją jednak środki, które w ampułkach znajdziemy wyjątkowo często. Warto na przykład wspomnieć o kwasie hialuronowym, który jest bardzo ważną substancją w całej szeroko pojętej medycynie estetycznej. Nie można również zapominać o antyoksydantach, które bardzo dobrze działają na skórę twarzy, o dodawanych witaminach, w szczególności o witaminach A, E i C, a także o koenzymie Q10.

Gdzie najlepiej jest kupić ampułki do mezoterapii?

Jeżeli szukamy ampułek do mezoterapii, to po uprzedniej konsultacji z lekarzem dermatologiem powinniśmy skierować się do zaufanego i specjalistycznego sklepu, który jest skupiony na tego typu produktach. Dzięki temu będziemy mieli pewność, iż ampułki trafią do nas z pewnego źródła i nie będziemy podejmowali żadnego ryzyka.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz