koszenie trawnika
Dom i Ogród

Koszenie trawników – jak robić to efektywnie?

Koszenie trawników wcale nie musi być męczące. Warto pamiętać o kilku trikach, które pozwolą ci na wykonanie tej czynności szybko, bezpiecznie i efektywnie!

Koszenie trawników – proces bardziej skomplikowany niż może się to wydawać?

Dopilnowanie tego, by nasz ogród zawsze wyglądał dokładnie tak, jak sobie tego wymarzymy, nie jest prostym zajęciem. Nie ulega wątpliwości, iż często zajęcia przy pielęgnacji wszelkich roślin są naprawdę czasochłonne, a to zaś sprawia, że poszukujemy opcji na jak najefektywniejsze rozłożenie wszystkich obowiązków. Z całą pewnością jedną z kwestii, której rzadko kiedy chcemy się podejmować, jest koszenie trawników w Zielonej Górze. Najczęściej narzekamy na to, iż cały ten proces jest niezwykle nudny i monotonny, a dodatkowo zabiera wiele czasu. Zadbany trawnik jest jednak niezwykle ważny i często pełni on funkcję reprezentatywną całego ogrodu. To właśnie dlatego nie wolno pomijać tej czynności, a raczej szukać opcji na to, jak najlepiej i najszybciej poradzić sobie z tym oto zadaniem.

Zasady efektywnego koszenia trawników

Zabierając się za koszenie trawnika warto jest pamiętać o zasadach do jakich stosują się profesjonaliści, na przykład Rosa Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskie. Przede wszystkim nie powinniśmy kosić trawy naraz bardziej niż o 1/3 jej długości. Jeżeli nawet po koszeniu będzie ona za długa, powinniśmy rozłożyć koszenie na wiele razy. Kośmy trawę na sucho, co poprawi aspekty wizualne całego trawnika oraz sprawi, że ryzyko uszkodzenia naszych sprzętów będzie mniejsze. Ostatnie koszenie zaplanujmy w taki sposób, by nie było ono później niż pod koniec października. Pozwoli to trawie na spokojne zimowanie.

Odpowiednie koszenie trawników to również odpowiednie narzędzia

Oczywiście jeżeli chcemy, aby całe koszenie było efektywne, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Kosiarka elektryczna to nie jedyna z koniecznych opcji. Zdecydowanie warto jest zaopatrzyć się również w odpowiednie grabie, a dla osób bardziej zaawansowanych mogą przydać się również wertykulatory czy aeratory.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz