instalacja lpg
Aktualności

Wycena instalacji LPG – jak wygląda w praktyce?

Rosnące ceny paliwa, czy też popularność dystrybutorów z tak zwanym autogazem, czyli z LPG sprawiają, że w naszym kraju instalacje LPG są niezwykle popularne. Polskę można z pewnością zaliczyć do czołówki europejskiej w tym względzie. Jak jednak w praktyce wygląda wycena instalacji LPG i gdzie można ją zamontować?

Gdzie można zamontować instalację LPG?

Szukając miejsca, w którym prowadzony jest montaż, a także wycena instalacji LPG powinniśmy skorzystać z internetu lub z poczty pantoflowej, jeśli znamy kogoś, kto montował w swoim samochodzie instalację LPG. Wybór odpowiedniego warsztatu jest tutaj niezwykle istotny, gdyż od niego zależy to, czy instalacja będzie dobrze działać zapewniając właściwą moc i nie zwiększając zużycia jednostki napędowej.

Wybierając dobre miejsce na montaż instalacji LPG warto wybrać tylko takie warsztaty, do których instalację dostarcza uznany producent instalacji LPG znany z tego, że produkuje niezawodne oraz bardzo bezpieczne systemy. Nie można zapomnieć, że instalacja jeśli jest źle wykonana to może być niebezpieczna z racji na obecność w niej gazu.

Jak wygląda wycena instalacji LPG?

Tak naprawdę wycena instalacji LPG zależy od bardzo wielu kwestii. Pod uwagę bierze się przede wszystkim jednostkę napędową, gdyż to do niej musi pasować instalacja. Od silnika zależy to, jakiego typu instalację będzie trzeba zamontować, jak kosztowna ona jest i czy montaż to na pewno dobry pomysł. Istnieją bowiem zarówno te silniki, które dobrze współpracują z gazem, jak i te w których montaż instalacji to nie najlepszy pomysł.

Na wycenę wpływ ma jednak również marka oraz model samochodu. Często auta z tym samym silnikiem mają bowiem różną konstrukcję. Mowa tu o takich kwestiach jak ilość miejsca pod maską, czy też dostępność miejsca na montaż butli LPG. Auta, które mają naprawdę mało miejsca pod maską będą zazwyczaj droższe, gdy mowa o wycenie montażu instalacji LPG, gdyż ten będzie znacznie trudniejszy dla mechanika, który się nim zajmuje. W tych z większą ilością dostępnego miejsca sytuacja działa oczywiście na odwrót.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz