Styl loft to industrialne, przestronne i pełne przeszkleń wnętrza. Dominuje w nich cegła, beton, metal w towarzystwie czerni oraz gry świateł, która dodaje pomieszczeniom przytulności. Mieszkania urządzone w stylu loft to ogromne wyzwanie aranżacyjne. W grę wchodzi stworzenie przestrzeni, która na myśl będzie przywodziła pofabryczne wnętrze, ale jednocześnie należy się skupić w nimi na funkcji użytkowej oraz klimacie sprzyjającym relaksowi. Jeśli jednak odpowiednio podejdziemy do tematu, to wnętrze w stylu industrialnym może zaprzeć dech w piersi.
Co to znaczy loftowe mieszkanie
Mieszkanie w stylu loft to zazwyczaj otwarta, duża i niezwykle elastyczne przestrzeń. Z reguły na próżno szukać w niej wewnętrznych ścian – chyba, że mowa o salonie kąpielowym czyli łazience. W mieszkaniu loft najczęściej mamy też do czynienia z wysokimi sufitami. Nie brakuje w nim także odsłoniętych rur czy też belek stropowych oraz kabli instalacyjnych. Koniecznie należy także zwrócić uwagę na duże okna – to jest jeden z najbardziej charakterystycznych elementów, jakie można spotkać we wnętrzach urządzonych w stylu loft.
Jak urządzić mieszkanie w stylu loft
Bardzo dobrym posunięciem będzie otwarta kuchnia na salon. To będzie działanie wprowadzające do lokum nowoczesność i jednocześnie utrzymanie w ryzach i założeniach industrialnego tworzenia wnętrza. Świetnie odnajdą się także naturalne materiały, takie jak beton, cegła oraz miedź. Nie zapominajmy także o czarnych frontach kuchennych i drewnianych blatach w pakiecie z dużą ilością światła. To będzie postawienie na nowoczesność w duecie z przytulnością. Można także wprowadzić do pomieszczeń metalowe ramy – to będzie takie charakterne podkreślenie stylu, który staje się coraz bardziej popularny i niewiele wskazuje na to, że coś w tym temacie miałoby się zmienić.
Jaka podłoga w stylu industrialnym?
Do stylu loftowego najlepiej jest wprowadzić podłogę drewnianą. Bardzo dobrze, jeśli będzie ona stylizowana na styl retro. Można na przykład wybrać ręcznie postarzane dębowe deski. Takie modele są uszlachetniane już w procesie heblowania, jak również szczotkowania. Jeśli wprowadzimy je do wnętrza, damy mu taką dekoracyjną wisienkę na torcie, która na pewno nie będzie pozostawiona bez uwagi. Możne ocieplić każde pomieszczenie, bo przecież przytulność w domu czy mieszkaniu także jest bardzo istotną kwestią na drodze do stworzenia przestrzeni w której po prostu chce się mieszkać.