Aktualności

Dobrej klasy wykładziny biurowe — top 5 czynników, które o tym świadczą

Wykładziny biurowe są obecnie jednym z najczęściej stosowanych rodzajów podłoża w większości firm. Jednak aby były komfortowe w użytkowaniu, powinny być łatwe w czyszczeniu i odporne na uszkodzenia. Dodatkowo muszą spełniać szereg kryteriów dotyczących ich bezpieczeństwa. Jakie czynniki świadczą o tym, że mamy do czynienia z dobrej klasy wykładziną biurową? Podpowiadamy.

Rodzaj materiału wykładziny

Najwyższej jakości wykładziny biurowe wykonane są ze sztucznych włókien poliamidu. Materiał ten jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo łatwy w utrzymaniu czystości. Nie odkształca się i nie ugina nawet pod wpływem sporych ciężarów. Dodatkowo charakteryzuje się wysoką odpornością na ogień. Gorszej jakości modele wytwarzane są z polipropylenu, który nie jest tak wytrzymały i jest trudniejszy w utrzymaniu czystości.

Izolacja akustyczna

Wysokiej klasy wykładzina charakteryzuje się dobrą izolacją akustyczną. Ze względu na to, że hałas źle wpływa na skupienie pracowników i może powodować ich niższe wyniki w pracy, warto mu zapobiegać, stosując podłoże, które pochłania dźwięki. Aby poprawić komfort pracy, należy zastosować wykładzinę, która redukuje odgłosy uderzeniowe przynajmniej na poziomie 25 decybeli. Choć im wartość ta jest wyższa, tym materiał lepiej pochłania dźwięki.

Sposób wykonania wykładziny biurowej

Dobrej klasy wykładziny biurowe charakteryzują się wysokiej jakości wykonaniem. Ich górna warstwa, czyli runo powinna występować w formie gęstych pętelek lub bardzo splątanych, ubitych włókien. Takie modele zachowują swój kolor przez długi czas i nie odkształcają się. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na gramaturę wykładziny. Im jest większa, tym będzie trwalsza.

Funkcjonalność wykładziny

Dobrej klasy wykładzina biurowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwa w czyszczeniu oraz konserwacji. Z tego powodu warto postawić na modele w płytkach, które w razie ewentualnego defektu dużo łatwiej można wymienić na nowe, bez konieczności demontażu całej podłogi tak jak ma to miejsce w przypadku wykładzin w rolce.

Bezpieczeństwo wykładziny biurowej

Dobrej klasy wykładziny biurowe zapewniają bezpieczeństwo ich użytkowania. W związku z tym spełniają rygorystyczne normy dotyczące ich antypoślizgowości oraz trudnopalności. Ten pierwszy parametr powinien kształtować się na poziomie minimum R10. Z kolei najlepsze modele wykładzin charakteryzują się klasą trudnopalności Bfl-s1. Dodatkowo każde dobrej jakości podłoże, poza tym, że spełnia szereg norm, posiada również deklaracje zgodności CE.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz