ksiega gosci weselnych
Aktualności

Oryginalne księgi gości weselnych – czyli jakie?

Zdjęcia czy film z wesela to pamiątka, do której Młoda Para lubi wracać. Bardziej sentymentalną formą wspomnień będą wpisy w księdze gości weselnych. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie są fanami utartych schematów. Księga gości od kilu sezonów to must have wesele, organizowanych w różnych stylach i klimatach.

Księga gości – oryginalna pamiątka

Księga gości weselnych, kiedyś mało popularna, dziś wraca do łask i jest obowiązkowych dodatkiem weselnym. W księdze goście weselni zapisują życzenia dla Młodej Pary, małżeńskie rady lub śmieszne aforyzmy. Dzięki temu Młodzi mogą przypomnieć sobie ulotne weselne chwile. To świetna pamiątka, do której można wrócić w każdej chwili. A forma księgi pozwala przechowywać ją na półce w biblioteczce. Do księgi gości można wrócić wspólnie z dziećmi, by poopowiadać im o członkach rodziny czy znajomych. Najczęściej księga gości ma formę albumu, pamiętnika, który zapełniony jest cytatami, rysunkami oraz zdjęciami gości z fotobudki.

Oryginalne formy księgi gości

Najbardziej klasycznym wzorem jest księga gości w postaci książki, z czystymi kartami, w której goście powinni zapisać swoje życzenia dla młodej pary. Możną ją urozmaicić zdjęciami. Zwłaszcza, jeśli na wesele zamówiona została fotobudka. Wówczas goście weselni mogą do albumu pamiątkowego wkleić swoje zdjęcie i odpowiednio je podpisać.

Jednak jeśli nie jesteśmy zwolennikami tradycji, wówczas Kreatywna Pracownia Tadam przygotuje dla nas księgę gości w oryginalnej formie. A wzorów i pomysłów jest cała masa. Księga gości może mieć formę atlasu, mapy czy globusa. Goście mogą zaznaczać gdzie sami byli i w tym miejscu napisać życzenia. Księga gości może mieć formę butelki wina, korków do wina czy formę plakatu. Tak naprawdę młodych ogranicza jedynie wyobraźnia.

Księga gości nie musi zawierać sztampowych życzeń. Można ją urozmaicić i poprosić gości, aby wpisywali, na przykład rady na udaną randkę, pożycie małżeńskie lub bardziej pikantnie na noc poślubną. Na kolejnych kartach goście mogą wypisać swoje koncepcje na spędzenie wspólnego wieczoru.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz