Dom i Ogród

Modne wnętrza 2022 – poznaj styl eko

Moda na wnętrza w stylu eko nie słabnie, co mocno widoczne jest w aranżacjach projektantów – zarówno rodzimych, jak i światowych. Nic więc dziwnego, że styl ekologiczny tak chętnie wprowadzany jest do wnętrz naszych mieszkań i domów. Działając tak stwarzamy aranżacje, które będą modne przez długie lata, a przy tym niezwykle przytulne – w nich po prostu chce się być. Czym się one charakteryzują? Podpowiadamy.

Jak wprowadzić styl eko do wnętrza

Styl eko charakteryzuje się zamiłowaniem do wszystkiego, co naturalne. Co to oznacza? Otóż to, że bardzo mocno wskazuje się na poszanowanie środowiska naturalnego, a więc oszczędzanie energii elektrycznej czy też inwestowanie w materiały, które łatwo jest odnowić. Wśród nich ważne miejsce zajmuje drewno oraz bambus. Wykonane z nich meble i akcesoria świetnie odnajdą się więc w stylu ekologicznym. Co istotne – są one ponadczasowe – nie wychodzą z trendów i wiele wskazuje na to, że przez długi czas się to nie zmieni. Styl ekologiczny absolutnie nie toleruje wszystkiego co sztuczne. Wszelkiej maści akcesoria oraz dodatki wykonane ze sztucznych tworzyw nie mają w nim racji bytu.

Jaka kolorystyka w stylu eko we wnętrzach?

We wnętrzach urządzonych w stylu ekologicznym dominują przede wszystkim jasne barwy. Na pierwszym miejscu stawiany jest przede wszystkim biały – tutaj mowa zarówno o jego jasnych tonacjach, jak i tych, w których stawia się przede wszystkim na odcienie szare. Skoro mowa o szarościach – dla nich też znajdzie się istotne miejsce wśród barw najbardziej pożądanych. Można stawiać na ich różne warianty. To samo dotyczy zieleni – ten kolor w stylu eko bardzo mocno się osadził, a zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi jego wariant butelkowy. Pamiętajmy o tym, że niedaleko także do mody błękitowi. W tym roku projektanci mocno stawiają na niego w wersji gołębiej. Co to oznacza? Oznacza to, że można z powodzeniem stawiać na niego w każdym pomieszczeniu, bez względu na metraż mając jednak na uwadze proporcje i to, żeby ich nie zaburzyć.

Wnętrzarskie trendy 2022 – styl eko – z czym go łączyć?

Styl eko dobrze jest łączyć zarówno ze skandynawskim, jak i boho. W obu przypadkach mamy do czynienia z zamiłowaniem do tego, co naturalne i zgodne z poszanowaniem środowiska naturalnego. Zgrany duet stworzy także ze stylem rustykalnym, jak również inspirowanym nowoczesnością – ale pamiętajmy o tym, aby nie było w nim materiałów sztucznych. Dla tych w stylu ekologicznym po prostu nie ma miejsca.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz