masaz terapeutyczny
Zdrowie

Masaż terapeutyczny Tui Na – jakie ma zalety?

Tui Na, czyli terapeutyczny masaż, który od wieków jest stosowany w Chinach. Jego historia sięga ponad 5000 lat wstecz, dlatego jest to niezwykle tradycyjna forma masażu. W Chinach określa się ją jako starożytną sztukę uzdrawiania palców i siły. Jego popularność jest tak duża ze względu na to, że z takiego masażu mogą korzystać osoby w każdym wieku nie zależnie czy są to dzieci, osoby młode czy starsze. Podczas masażu specjaliści używają swojego ciała łokci, stóp, palców lub dłoni i uciskają miejsca na ciele tak, aby można było je rozluźnić. Po takim zabiegu od masażysty wychodzi się wyprostowanym, rozluźnionym i odprężonym. Chińskie masaże swoją popularność zyskały na całym świecie i wiele osób przekonało się o ich ogromnych zaletach. Jakie więc wyróżnia się największe zalety masażu terapeutycznego Tui Na?

Zalety masażu terapeutycznego Tui Na

Masaż terapeutyczny Tui Na w Krakowie to oferta Meiyu Clinic, w miejscu tym można również skorzystać z innych chińskich metod regeneracyjnych takich jak, chociażby masaż bańką ogniową czy masaż Zen Shiatsu, który odpręża ciało i wzmacnia układ odpornościowy. Przechodząc jednak do zalet masażu terapeutycznego Tui Na, warto wspomnieć o jego największych zaletach, jedną z nich jest oczywiście głębokie rozluźnienie całego ciała, dzięki czemu nasz organizm bardzo szybko się regeneruje. Stosując masaż ten na całym ciele, można liczyć również na likwidacje bólów mięśniowych oraz poprawę krążenia krwi w całym ciele. Tui Na stosuje się również na głowie i plecach, tam jego zastosowanie jest podobne, ale poleca się go szczególnie osobom, które cierpią na chroniczne bóle karku.

Jakie jeszcze zalety posiada masaż Tui Na?

Masaż terapeutyczny Tui Na posiada wiele zalet, kolejną, nad którą warto się zatrzymać, jest to, że zmniejsza on bóle migrenowe oraz redukuje napięcia i długotrwały stres, przez co jest polecany dla każdego. Masaż ten pozwala utrzymać zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz