retarder telma
Aktualności

Jakie zalety ma posiadanie retardera Telma?

Nowoczesne samochody ciężarowe są wyposażone w różnego rodzaju elementy, dzięki którym jest możliwość bezpiecznego prowadzenia samochodów, zmniejszenia ryzyka kolizji czy wypadku. Jednym z takich rozwiązań są retardery Telma, czyli dodatkowe systemy, które służą hamowaniu oraz zmniejszeniu niekontrolowanego wzrostu prędkości na drodze.

Kupując oraz użytkując samochód ciężarowy, zdecydowanie musimy brać pod uwagę wiele czynników. wśród nich jest nie tylko ekonomia jazdy oraz ogólnego utrzymania pojazdu, ale również bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Samochody ciężarowe wykorzystywane są również do kompleksowego transportowania produktów. Powinniśmy więc również brać pod uwagę to, aby towar był po prostu dobrze zabezpieczony.

Kluczowym elementem jest układ hamulcowy. To właśnie dzięki niemu mamy szansę na to, aby reagować błyskawicznie, gdy na drodze po prostu pojawia się zagrożenie. Hamowanie pojazdem, który jest duży, wypełniony towarem, ma dużą masę, wymaga doświadczenia, ale również dobrego zaplecza. Warto posiadać retarder Telma.

Jak działa retarder Telma?

W pojazdach ciężarowych, które oczywiście mają dużą masę i wielkość, zdecydowanie powinny być zastosowane rozwiązania, dzięki którym hamowanie będzie po prostu skuteczne. Takim rozwiązaniem jest oczywiście retarder, popularnie zwany zwalniaczem.

To dodatkowy system hamowania, który może być wykorzystany między innymi podczas zjeżdżania z wniesienia, gdy przypadkowo może dojść do przesunięcia się ładunku, jak również do niekontrolowanego wzrostu prędkości. W takim przypadku tradycyjny system hamowania może sobie po prostu nie poradzić. Kompleksowo retarderami zajmuje się firma Renz https://renz.pl/.

Zobacz także: https://www.tech-serwis.pl/retarder-telma-jaka-funkcje-pelni-w-samochodach-ciezarowych/

Jakie zalety mają retarderty Telma?

Dzięki montażowi retarderów Telma przede wszystkim kierowca ma możliwość swobodnej jazdy i bardzo duży komfort psychiczny. W razie problemów z nadmierną prędkością czy zaistnieniem innego rodzaju sytuacji awaryjnej, na pewno kierowca będzie się o wiele lepiej czuł, gdy będzie wyposażony w narzędzia, które pozwolą na obniżenie prędkości.

Retardery to gwarant bezpieczeństwa, urządzenie, które ma wspomóc kierowcę w jego codziennej pracy. Z jednej strony zapewniamy sobie bezpieczeństwo jazdy i dbamy o siebie, samochód i ładunek, z drugiej zaś dbamy między innymi o innych uczestników ruchu drogowego.

Jeżeli tylko mamy taką możliwość, powinniśmy kompleksowo zadbać o retarder i go serwisować.

Możesz również polubić…