Aktualności

Jak w praktyce wygląda piaskowanie przemysłowe?

Kompleksowe czyszczenie elementów stalowych sprawi, że będzie można wykonać ich zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, korozją, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki procesowi piaskowania, bez problemów można usunąć stare powłoki malarskie, a także ogniska korozji. To przełoży się automatycznie na trwałość nowych powłok malarskich.

Na czym polega piaskowanie powierzchni?

Prawidłowe funkcjonowanie elementów stalowych bardzo często zależy od tego, jaki jest stan powłok malarskich i lakierniczych. Zmienne warunki atmosferyczne, występowanie zanieczyszczeń, deszcz, silne nasłonecznienie, a także korozja – to wszystko czynniki, które wpływają na to, czy elementy stalowe wymagają interwencji, czy nie. Piaskowanie w Ostrowie Wielkopolskim to usługa, która polega na mechanicznym usuwaniu różnego rodzaju powłok z elementów, np. stalowych.

Do tego wykorzystuje się specjalne urządzenie, które nanosi na czyszczoną powierzchnię piasek, pod dużym ciśnieniem. Zdarzenie piasku z elementami stalowymi pozwala na łatwe czyszczenie, usuwanie zabrudzeń, ognisk korozji. Dużą zaletą piaskowania w Ostrowie Wielkopolskim jest to, że w łatwy sposób możemy usunąć powłoki malarskie z miejsc, które są trudno dostępne. Nie ma również ryzyka uszkodzenia elementów stalowych.

Na czym polega proces sodowania? Czy to skuteczna metoda czyszczenia?

Alternatywą dla piaskowania elementów stalowych jest sodowanie w Ostrowie Wielkopolskim. Tego rodzaju usługa polega również na czyszczeniu różnego rodzaju elementów i powierzchni, z tą różnicą, że zamiast piasku wykorzystuje się sodę oczyszczoną. Nanoszona jest ona na różne powierzchnie (również pod ciśnieniem).

Dużą zaletą sodowania jest to, że wykorzystujemy produkt, który jest ekologiczny, bezpieczny dla człowieka, nie niszczy powierzchni, nie zmienia jej warunków mechanicznych, kolorystyki, ani struktury. Dzięki sodowaniu możemy czyścić między innymi elewacje budynków, powierzchnie betonowe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz