deweloper
Aktualności

Deweloper – kto może nim zostać?

Branża deweloperska kojarzy się ze stabilnymi zarobkami i dużymi możliwościami inwestycyjnymi. Najlepiej na rynku radzą sobie firmy z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją. Jeśli ktoś chce zacząć działać w tej branży, powinien być w niej dobrze zorientowany – nic więc dziwnego, że najlepiej radzą sobie osoby i podmioty, które wcześniej miały sporo wspólnego z branżą budowlaną.

Dobry deweloper na Śląsku i w każdej innej lokalizacji ma możliwość realizacji inwestycji, które pozwalają na wysokie zarobki i rozwój firmy. Na nowo wybudowane mieszkania nieustannie jest pobyt, pod warunkiem jednak, że są w dobrej lokalizacji, mają odpowiednie standardy oraz są wykonane w nowoczesnej technologii. Branża deweloperska daje możliwości, ale na starcie trzeba mieć zarówno sporo wiedzy, jak i odpowiedni zasób środków finansowych.

Jak zostać deweloperem?

Branża deweloperska nie jest regulowana przepisami, nie ma również żadnych odgórnych wymagań, które należy spełnić, aby zostać deweloperem. Teoretycznie może więc nim zostać każdy. W praktyce jednak – konieczna jest znajomość branży budowlanej od podszewki, dobre kontakty wśród wykonawców, projektantów i inwestorów, a także szczegółowy biznesplan, który przyda się na samym początku działalności. Deweloperem może być osoba prawna, czyli na przykład spółka z o.o., a także osoba fizyczna, która założy działalność gospodarczą polegającą na budowie domów lub mieszkań od etapu dziury w ziemi. Każda duża firma deweloperska zaczynała kiedyś od pierwszych, niedużych inwestycji. W miarę rozwoju firmy i zysków z działalności mogła inwestować coraz więcej, dochodząc do etapu budowania całych osiedli mieszkaniowych.

Budowanie renomy i zaufania

Na rynku usług deweloperskich można spotkać firmy, które cieszą się ogromnym zaufaniem inwestorów, jak i takie, które mają niezbyt pozytywne opinie. Te drugie na te opinie zapracowały sobie same poprzez niską jakość realizowanych inwestycji czy inne kwestie, które nie podobają się klientom. Jeśli ktoś chce kupić mieszkanie z rynku pierwotnego na Śląsku, zawsze będzie wybierał podmioty znane, solidne i sprawdzone. Dobry deweloper musi więc od początku swojej działalności stawiać na jakość w każdej kwestii związanej z realizowanymi inwestycjami mieszkaniowymi.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz