Wpadki na weselu
Moda i styl

Jak uniknąć najpopularniejszych modowych wpadek na weselu? Część 1

Tak to będzie właśnie o tym, o najczęstszych błędach stylizacyjnych, z którymi możemy się zamknąć na weselu, ponieważ mamy lato, sezon weselny jest w pełni, zapraszamy więc do lektury.

Jedna z najczęstszych gaf, czyli poszetka w kolorze krawata

Tak to właśnie jest najczęstszy defekt występujący w stylizacji weselnej u panów, jest to niedopuszczalne połączenie. Ponieważ krawat i poszetka bądź też poszetka i mucha powinny ze sobą korespondować, wchodzić w relacje, nadawać naszej stylizacji charakteru, być kontrastem, a nie ujednoliceniem. Stylizacja musi być spójna i estetyczna (możemy łączyć w niej wzór ze wzorem, ale w sposób wyważony). Nigdy też nie starajmy się łączyć duetu, który występuje w sprzedaży, poszewki i krawata w jednym kolorze lub wzorze, ponieważ one po prostu nie mogą być ze sobą łączone.

Najczęstsze gafa numer 2, czyli zbyt wysokie obcasy

Tak to właśnie to, co może nam utrudniać – a nie ułatwiać swobodne poruszanie się.
Jeśli na co dzień nie chodzimy w bardzo wysokich obcasach, może być nam trudno założyć je na jeden, jedyny wyczerpujący dzień. Korzystniej jest więc dobrać taką wysokość obcasa, jaką zakładamy na co dzień i do której jesteśmy najbardziej przyzwyczajone. Założenia zbyt wysokich obcasów i poruszanie się krokiem zbliżonym do żurawia, nie jest zbyt eleganckie i nie doda nam uroku i klasy.

Następny modowy lapsus – czyli pasek do spodni

Opinia, iż pasek z zabudowaną klamrą jest paskiem właściwym, do założenia na wesele, jest dosyć częsta, nie znaczy to, jednak, iż jest ona słuszna. Pasek do spodni z zabudowaną klamrą najlepiej sprawdzi się w stylu casualowym, ponieważ jest dodatkiem, o takim właśnie nieformalnym charakterze. Natomiast wesele jest okazją formalną i takiej też formalnej elegancki wymaga, tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie więc założenie paska z prostą, odkrytą, niezabudowaną klamrą.

Gafa czwarta, czas pożegnać bolerko

Tak, tak ono wciąż jeszcze się zdarza na naszych weselach, warto jednak zdać sobie sprawę, iż wyszło z mody jakiś czas temu. Zachowajmy równowagę między potrzebą pożądania za modą (warto także zdać sobie sprawę, iż w gruncie rzeczy nakręca to konsumpcjonizm i trend zwany Fast Fashion). Ale z drugiej strony nie warto się też trzymać nieustępliwie jednego odzieżowego stylu, warto jednak go co jakiś czas zmienić. Od czasu do czasu coś jednak z tej mody wychodzi. Warto poszukiwać i znajdować coś dla siebie. Jeśli chcemy zarzucić coś na ramiona na wesele, mamy wybór między płaszczem i dłuższymi lub krótszymi marynarkami

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz