co warto zwiedzic w gdansku
Aktualności

Gdańsk – co warto zobaczyć w jego okolicy?

Gdańsk jest jednym z chętnie odwiedzanych miast w Polsce, które zachwyca pięknymi widokami oraz zabytkami. Jednak również jego otoczenie zapewnia wiele ciekawych atrakcji. Zobacz, co warto zobaczyć w okolicy Gdańska!

Sopot

Ta popularna miejscowość wypoczynkowa położona zaledwie kilka kilometrów od Gdańska. Sopot znany jest przede wszystkim ze swojej piaszczystej plaży, zabytkowego molo i oferty uzdrowiskowej. Jest to także miasto z licznymi barami, restauracjami i klubami, które jest popularne wśród imprezowiczów.

Gdynia

To portowe miasto położone około 20 kilometrów od Gdańska. Na terenie Gdyni na odwiedzających czeka także wiele ciekawych atrakcji, na przykład są to akwarium, muzea i nadmorska promenada, przy której można podziwiać statki, w tym Dar Pomorza oraz ORP Błyskawica.

Decydując się na wynajem samochodów Gdańsk – https://super-rent.pl/ Sopot oraz Gdynia są wtedy w zasięgu ręki i można dostać się do nich szybko i wygodnie.

Zamek Krzyżacki w Malborku

Położony około 60 kilometrów od Gdańska zamek w Malborku jest jednym z największych średniowiecznych zamków na świecie. Jest on również wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zamek ten został zbudowany przez Krzyżaków w XIII wieku. Aktualnie zapewnia on odwiedzającym wiele atrakcji, ponieważ można zobaczyć jego komnaty oraz eksponaty, w tym bogatą kolekcję broni i zbroi.

Jeśli chcesz wygodnie dostać się w to miejsce, dobrym wyborem będzie także wypożyczalnia samochodów Gdańsk oferuje szeroką gamę ofert dla turystów planujących wynająć auto.

Półwysep Helski

Hel leżą na północ od Gdańska i jest bardzo popularnym zakątkiem wśród amatorów wypoczynku nad morzem.

Można tam nie tylko spędzić czas na wylegiwaniu się na plaży, ale także skorzystać z różnych atrakcji na świeżym powietrzu. Szczególnie popularne są tam windsurfing i kiteboarding.

Kaszuby

Ten malowniczy region jest zlokalizowany na zachód od Gdańska. Można tam zapoznać się z kulturą kaszubską, między innymi z jej sztuką ludową i kuchnią.

Wizyta w tym miejscu na pewno będzie doskonałym wyborem dla osób, które przepadają za pięknymi widokami oraz za przyrodą. Znajdują się tutaj także skanseny, wieże widokowe. Najpopularniejszym regionem jest tak zwana Szwajcaria Kaszubska.

Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym

Nie lada atrakcją na terenie Pomorza są również wydmy znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Znajduje się on w pobliżu Łeby, która jest jednym z popularnych kurortów nadmorskich.

Postaw na wygodne wczasy – wypożyczalnia aut Gdańsk – wynajmij samochód i odwiedź najciekawsze atrakcje w okolicy Gdańska!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz