blaty drewniane
Dom i Ogród

Blaty sosnowe – co warto o nich wiedzieć?

Bardzo ważną częścią każdego domu są blaty. Spotkamy je w kilku miejscach takich jak biurko, kuchnia, stół w jadalni, czy też stolik kawowy. Muszą one zapewniać odpowiednie parametry, a także wygląd. Jednym z rodzajów są blaty sosnowe, które jak sama nazwa wskazuje są produkowane z drewna sosnowego. Co warto o nich wiedzieć?

Kto zajmuje się produkcją blatów sosnowych?

Najlepszej jakości blaty sosnowe są wykonywane przez dobre stolarnie, które przykładają sporą wagę do tego, by tworzone przez siebie wyroby były najwyższej jakości. Mowa tu zarówno o wyborze odpowiedniego drewna, które jest wcześniej przygotowywane, a także o samym sposobie wykonania, dzięki któremu mogą powstawać trwałe i dobrze wyglądające blaty.

Najczęściej blaty sosnowe to zaledwie część oferty firm, które produkują również inne komponenty meblowe wykonane z drewna. Dobre stolarnie oprócz blatów oferują również na przykład nogi do stołów i krzeseł, które charakteryzują się dobra wytrzymałością, a także listwy wykończeniowe i inne wyroby drewniane.

Czym charakteryzują się blaty sosnowe?

Jedną z najciekawszych właściwości, które posiadają blaty sosnowe jest elektrostatyczność. Oznacza to, że wykonane z tego drewna blaty nie przyciągają jonów na swojej powierzchni i tym samym gromadzą na przykład mniej kurzu, a także roztoczy, które są bardzo nieprzyjemne dla alergików. Wykonane z sosny meble są więc przyjazne dla alergików. To jednak nie wszystko, gdyż blaty sosnowe są sprężyste, co umożliwia ich prostą obróbkę, a także bardzo wytrzymałe.

Inna rzecz, która wyróżnia blaty sosnowe to cena. Ta jest niższa niż w wypadku blatów, które zostały wykonane z innego gatunku drewna, gdyż sosna jest najczęściej spotykanym drzewem w naszym kraju, a co za tym idzie jego ceny są najniższe. Dzięki temu blaty sosnowe to najtańsze z blatów drewnianych, które są jednocześnie naprawdę świetnym wyborem z racji na to, że meble drewniane są ponadczasowe i nadają wnętrzu przytulnego charakteru.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz