Dach z zielonymi roślinami
Dom i Ogród

Zielone dachy — dlaczego warto zamawiać je bezpośrednio od producenta?

Zielone dachy dzięki swoim pozytywnym właściwościom mają coraz więcej zwolenników. Pozwalają zachować dobry mikroklimat i oczyścić powietrze. Ich prawidłowe wykonanie ma duże znaczenie. Dlaczego warto zamawiać je bezpośrednio od producenta?

Jaki wpływ mają zielone dachy?

Popularność zielonych dachów wzrasta każdego roku. Są one szczególnie chętnie wykorzystywane podczas budowy nowych osiedli. Korzyści wynikających z zastosowania roślinności na dachu jest wiele. Przede wszystkim ich pozytywny wpływ na środowisko. Roślinność pomaga oczyścić powietrze, produkuje niezbędny dla nas tlen oraz zmniejsza ilość szkodliwego dla klimatu dwutlenku węgla. Kolejną ważną zaletą jest wpływ, jaki zielone dachy mają na koszty ogrzewania. Ich właściwości termoizolacyjne pomogą w obniżeniu rachunków za ogrzewanie lub klimatyzację, poprzez ochronę przed chłodem i niskimi temperaturami zimą oraz zmniejszeniu siły nagrzania dachu przez promienie słoneczne latem. Żeby było to możliwe, ważna jest odpowiednio wykonana instalacja. Aby prawidłowo zamontować zielony dach producent musi odpowiednio dopasować roślinność i zaplanować jej rozmieszczenie. Jest to szczególnie ważne ze względu na fakt, że zbyt mocne obciążenie dachu może z czasem naruszyć jego konstrukcję.

Dlaczego warto zamawiać zielone dachy bezpośrednio od producenta?

Zielone dachy nie wymagają skomplikowanego montażu, jednak warto jest zlecić go fachowcom, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności. Precyzyjne i dokładnie rozłożenie warstw w odpowiedniej kolejności będzie miało wpływ na to, jak finalnie będzie prezentował się dach. Zapewni to również trwałość i możliwość korzystania z dachu przez długie lata, bez konieczności jego wymiany. Producent dachów zielonych zaproponuje najlepsze rozwiązania, które sprawdza się w określonych warunkach. Dla lepszego i szybszego efektu możliwe jest użycie gotowych warstw roślinnych. Są one wcześniej przygotowywane i pokryte odpowiednimi trawami, mchem czy ziołami. Dodatkowo nie wymagają pielęgnacji, więc są łatwe w utrzymaniu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz