jakie wkladki do butow wybrac
Aktualności

Wkładki do butów piłkarskich – jakie warto wybierać?

Piłka nożna to sport, który przyciąga coraz to więcej osób. Nie chodzi tu jedynie o samo wspieranie swojej ulubionej drużyny przed telewizorem, ale także o samodzielne zaangażowanie się w treningi. Dawniej treningi piłkarskie były domeną młodych, jednak obecnie amatorskie kluby piłkarskie otwierają swoje drzwi również na starszych graczy. Każdy z nich doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wiele zależy od odpowiedniego dobrania korków. To obuwie wpływa na efektywność zawodnika i jego zwrotność. Jednak nie zapominajmy o tym, że wkładki do butów piłkarskich, również mogą okazać się nieocenionym gadżetem. Jednak jakie modele warto wybierać?

Wkładki do butów piłkarskich? Dopasowane pod względem rozmiaru!

Pierwszy aspekt, który warto uwzględnić przy wyborze wkładek do butów piłkarskich jest dość oczywisty. Mianowicie chodzi tu przede wszystkim o rozmiar. Wiele osób może pomyśleć, że kupienie wkładki do butów piłkarskich nieco dłuższych lub nieco krótszych niż nasz faktyczny rozmiar obuwia nie będzie miał większego wpływu na nasz komfort. Niestety, jest to wyjątkowo błędne podejście. Zbyt krótkie wkładki do butów piłkarskich spowodują ogromny dyskomfort w obrębie placów i mogą nawet doprowadzić do powstania bolesnych odcisków. Z drugiej zaś strony, w przypadku zbyt długich wkładek do butów piłkarskich będą się one zwijać, co z pewnością nie będzie dla nas korzystne. Właśnie dlatego wkładki do butów piłkarskich muszą być idealnie dopasowane pod względem rozmiaru.

Wkładki do butów piłkarskich z antybakteryjnym dodatkiem

Wkładki do butów piłkarskich nie będą miały łatwego życia. Nie chodzi tylko o generowany na nie nacisk, ale przede wszystkim o pot, który będzie w nie wsiąkał. Wobec tego przy wyborze wkładek do butów piłkarskich zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, by miały one antybakteryjny dodatek. Dzięki temu nasze całe buty nie wypełnią się nieprzyjemnym zapachem, a także ograniczymy poniekąd ryzyko rozwoju grzybicy stóp.

Wkładki do butów piłkarskich muszą być solidne

Na sam koniec zadbajmy o to, by nasze wkładki do butów piłkarskich były wykonane z solidnego materiału i cechowały się ponadprzeciętną trwałością. Z pewnością nie chcemy, by ich powierzchnia szybko pokryła się szeregiem dziur i przetarć, co z kolei negatywnie wpłynie na nasz komfort. Im lepsze wkładki do butów piłkarskich kupimy, tym lepiej się będą one sprawdzać. Oczywiście cena jakościowych wkładek do butów piłkarskich może być nieco wyższa, jednak z pewnością taka inwestycja będzie tego warta.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz