tytoniowe uzywki
Aktualności

Snus – czym cechuje się ta popularna w Skandynawii tytoniowa używka?

Tytoń jest jedną z najpopularniejszych używek, która jest stosowana w wielu formach. Jedną z nich jest snus, który popularny jest szczególnie w krajach północnej Europy. Czym dokładnie wyróżnia się snus?

Czym jest snus?

Termin ten odnosi się do rodzaju używki, która przeznaczona jest do stosowania w jamie ustnej. Zawiera ona w składzie tytoń, który jest zmielony i wymieszany z wodą dla nadania mu miękkiej i plastycznej konsystencji.

Snus jest sprzedawany w dwóch wariantach, a dokładnie są to:

  • snus luzem – sprzedawany jest w szczelnych puszkach
  • snus w torebkach – tytoń pakowany jest w praktyczne torebki, co powoduje, że jest on łatwiejszy w używaniu

Obecnie większym zainteresowaniem ze strony kupujących cieszy się snus w torebkach, ponieważ jest on bardziej praktyczny. Zawiera on precyzyjną ilość tytoniu, a zastosowanie torebki powoduje, że nie przemieszcza się on po jamie ustnej.

Jakie są cechy charakterystyczne snusu?

Pod względem swoich cech snus charakteryzuje się poniższymi parametrami:

  • Forma

Snus jest dostępny luzem albo można kupić go jako pakowany, w małych, wilgotnych saszetkach. Sposób stosowania snusu zależny jest od preferencji użytkownika.

  • Smak

Istnieje wiele różnych smaków snusu, dlatego też mona dobrać go pod kątem swoich preferencji. Wśród popularnych smaków znajdują się głównie mięta oraz owoce, na przykład owoce cytrusowe albo jagody.

  • Zawartość nikotyny

Snus zawiera nikotynę, która może mieć różne dawki, dlatego też można dobrać odpowiedni rodzaj używki do swoich preferencji.

  • Sposób użycia

Jak wspomniano wcześniej, snus jest umieszczany w jamie ustnej. Należy wsunąć woreczek albo kawałek snusu luzem za wargę i przytrzymywać go tam przez około 30 minut. W tym czasie dochodzi do wydzielania się nikotyny, która przedostaje się do układu krwionośnego.

Jaki jest wpływ snusu na zdrowie?

Snus jest używką zawierającą w swoim składzie tytoń. Tytoń natomiast jest źródłem nikotyny, która uznawana jest za jeden z najczęściej uzależniających składników.

Wobec tego warto pamiętać o tym, że snus również może powodować uzależnienia. Dodatkowo regularne stosowanie tej używki może powodować powstanie różnych dolegliwości zdrowotnych, na przykład chorób sercowo-naczyniowych, nowotworów jamy ustnej.

Czy można kupić snus w Polsce?

Zgodnie z przepisami snus nie jest legalną używką w Polsce, ale nie oznacza to, że nie można go u nas zakupić.

Przede wszystkim jest on oferowany w różnych sklepach internetowych, w których można zakupić go w wielu wariantach. Dostawa może nastąpić do paczkomatu albo do domu za pośrednictwem kuriera.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz